Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
11-08-2008       "Підкамінь- 2008": Брудні танці в гумаках. (звіт+фото)
Маленьке болото – не болото, велике – саме відвалиться. Приблизно такий загальний дух панував на найбільшому фольковому фесті Західної України – Підкамені-2008. Дрес-код цьогорічного «Підкаменю» - вишиванки і ...звичайнісінькі гумаки.

1


Однойменне село у Бродівському районі вдруге зібрало купу народу, і не побачити бодай з десяток знайомих на фесті було просто нереально!  Нерідко можна було почути радісні вигуки людей, які не бачилися місяцями, а зустрілися на триденному етнофесті.

 Ані дощ, ані суцільна грязюка не завадили проведенню фестивалю та зібрали понад 10 тисяч слухачів. Оглядаючи територію, відведену під фестивалю майже з висоти пташиного польоту (а саме з «обличчя» Підкаменю - найбільшого каменю села) складалося враження, що інакше і бути не може: безліч вишиванок, наметів, летючих зміїв і просто радісних обличь, вимастених грязюкою і  дуууже багато тої самої грязюки, яка була всюди!

KAVI пощастило побувати на фесті лише третього дня, коли вже розпогодилося. Та з розмов очевидців вдалося з’ясувати, що п’ятниця зустріла підкаміньчан суцільною дощовою стіною. А після зливи на полі перед центральною сценою утворився такий собі басейн багнюки. Та це не завадило танцям: під запальні ВВ-шні мелодії нарід відривався по-повній.

Дівчата роздягалися до купальників та виглядали, мов справжні гладіаторки з тб-програми (колись програма була така –  «Форт Буайяр», у якій в одному з конкурсів дівчата боролися у болоті). Хлопці, теж по вуха у грязюці, просили припалити цигарку та запхати її їм до рота, бо інакше викурити сигарету без втручання у процес багна їм не вдавалося.

То тут, то там на фестивальному полі валялися порожні пляшки, обгортки від чіпсів (хоча імпровізованих пакетних смітників було задосить) і ... поламані підбори. Легендою серед відвідувачів «Підкаменю» стала дівчина, яка в гламурній червоній сукні та на шпильках прийшла на фестивальне поле. Проте в процесі танців гламурного у ній залишилося хіба що сукня та й і то вже далеко не червоного кольору.

Зауважу, що якщо після Шацьку комарі в іншому місці – не комарі, то й після «Підкаменю-2008» інше болото – просто вже не болото. В гумаках ходили і малі, і великі відвідувачі. Менш заввбачливі замість гумаків мали гумові в’єтнамки, а справжні «корінні підкаменці» не заморочувалися ні тим, ні іншим і просто ходили босоніж.

Єдине, що шкода – випробування дощем витримали не всі. Багато відвідувачів, елементарно змерзши та змочивши увесь теплий одяг, змушені були повертатися додому, чи лікуватися єдиним діючим у такій ситуації «народним способом». На жаль, «наробний метод» лікування також гідно витримали не усі. Хоча за офіційною статистикою організаторів, з алкогольним отруєнням звернулася лише одна людина за усі три дні фесту.

Але найкращими ліками від непогоди виявилися танці. Потішили своїми виступами і ВВ, машину яких витягував з багна трактор і Михайло Барбара, який спробував себе у ролі ведучого (щоправда, на третій день фесту), гурт «Вій», якому, як він казав на прес-конференції сподобалося підкамінське болото і багато-багато інших етногуртів, позитив яких не потрібно наново описувати, усі й так про це знають.

Перед поверненням додому доводила себе до ладу після фествалю публіка по-різному. Хтось змивав з себе болото у імпровізованому озері, хтось – по дорозі до зупинки автобусів біля криниць кружечкою поливав собі водою на найбрудніші частини тіла. І, де-факто, на зупинці усі сиділи намарафечені, задоволені та засмагло-згорівші.

Свято вдалося!

P.S. І ще трішки інфи, наданої організаторами свята:

На маршрут Львів-Підкамінь було випущено 8 автобусів

На «Підкамені 2008» загубився чи то австралієць, чи то іспанець, чи то швейцарець.

Майже всі заходи, що запланували, відбулися. Погода внесла свої серйозні корективи, але всі задоволені тим, що відбувається тут.

Ціна, заплачена за виступ Скрипки – комерційна таємниця, але не менше, ніж 10 тисяч.

Організатори кажуть, що фестиваль відвідало поняд 10 тисяч людей. 

На «Славсько рок фест» приїхало 300 людей, а на Підкамінь – 10 тисяч.

Фестиваль «Славське рок» і «Підкамінь» будуть розведені в часі назавжди.

Протягом тижня-двох після «Підкаменю» територія фестивалю буде буде засіяна травою.

Бюджет фестивалю, не враховуючи коштів, витрачених на рекламу – 500 тисяч гривень, з яких державних коштів- 54 тисячі.

На наступному Підкамені буде парковка на полі, більше ремесел, будуть криті площі від дощу, третя сцена.

Виконавцям не відмовлятимуть в участі (цьогоріч відмовляли 99 відсоткам)

P.S. №2.  +  ще трішечки світлинок:

2

4

5

6

7

8

9

10

11

Джерело:
http://kava.lviv.ua
 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо