Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
04-09-2008       Міжнародний форум «Придністровські діти України»

5-6 вересня, у Києві, проходитиме Міжнародний форум «Придністровські діти України». Мета форуму, організованого Центром суспільних досліджень «Український меридіан» спільно з ВМГО «Нові ініціативи молоді» за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту - вивчення проблем, з якими зіштовхуються українці Придністров’я через особливі умови, в яких існує регіон та відпрацювання рекомендацій органам влади України та невизнаного Придністров’я, спрямованих на сприяння соціальній адаптації придністровських дітей в українське та придністровське суспільство. У роботі форуму беруть участь представники органів державної влади України, представники органів місцевого самоврядування Придністров’я, активісти української придністровської молоді, які представляють усі регіони нашої держави, експерти та політологи.

Початок роботи форуму – в п’ятницю, 5 вересня об 11-00 в приміщенні Будинку вчителя (вул..Володимирська, 57). Реєстрація журналістів – з 10-30.
В даний час Україна виступає активним учасником врегулювання придністровського конфлікту і є країною-гарантом в миротворчому процесі. Саме Україна запропонувала конкретний план розв’язання замороженого конфлікту, відомий як “План В. Ющенка”.

Територія сучасного Придністров’я до 1940 року минулого сторіччя входила до складу нашої держави, а третину сучасного населення регіону складають етнічні українці (серед них 80 тисяч громадян нашої держави). Саме на цій території діє єдина у світі поза межами України система україномовної середньої освіти (4 середніх навчальних заклади, де всі предмети викладаються виключно українською мовою та велика кількість шкіл де існують українські класи).
У рамках програми Президента України з надання допомоги закордонному українству щорічно до двохсот придністровських дітей приїжджають на навчання до українських вищих учбових закладів.

Метою проекту також є сприяння придністровській україномовній молоді в якомога ширшій адаптації до реалій та особливостей сучасного життя в Україні. Особливого значення подібна робота набуває у зв’язку з невизначеним статусом Придністров’я та пов’язаним з цим проблемами населення регіону. Світове співтовариство повинно бути поінформованим щодо зусиль України задля забезпечення сприяння нормального життя регіону. Аналогічного висвітлення потребує державна політика на даному напрямку й для української громадськості. Також метою форуму є модернізація державної політики України, спрямованої на підтримку українства в Придністров’ї та світі, створення міжнародного іміджу України, як визнаного регіонального лідера, що є пріоритетами зовнішньої політики нашої держави, визначеними Президентом В.Ющенко та МЗС України.

Існує необхідність у з’ясуванні та наданні допомоги у розв’язанні проблем, які є нагальними для придністровської молоді в Україні та на Батьківщині. Є необхідність надати сприяння у розширенні гуманітарної присутності України у Придністров’ї, підняття його на новий якісний рівень.

У ході реалізації проекту було проведено аналітичне дослідження, яке включало проведення опитувань українських та придністровських експертів, студентів та обробку матеріалів ЗМІ. Проміжні результати дослідження будуть оприлюднені та обговорені на міжнародному форумі, робота якого буде поділена за секційним принципом. З використанням отриманих в ході заходу ініціатив буде підготовлено друковане видання з рекомендаціями для органів влади України та для Придністров’я. Також у ході роботи форуму планується створення комунікативних майданчків, які б сприяли інституціоналізації придністровської молодіжної громади в Україні, створення земляцтв, входження їх до складу існуючих студентських та молодіжних організацій, сприяли б її повноцінному життю у придністровському регіоні, що є втіленням одного із головних принципів «Плану Ющенка» - демократизації суспільства Придністров’я.

Джерело:
http://maidan.org.ua

 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо