Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
12-11-2008       Відкрився Всеукраїнський фестиваль бандурного мистецтва імені Остапа Вересая
7 листопада в Національній опері України відкрився Всеукраїнський фестиваль бандурного мистецтва ім. Остапа Вересая.

Всеукраїнський фестиваль бандурного мистецтва ім. Остапа Вересая

У відкритті фестивалю брали участь Національний оркестр народних інструментів України, Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г.Майбороди, оркестрова група Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г.Верьовки, групи "Хорея козацька", "Містерія", "Сяйво", співачка Катя Чилі та інші виконавці.

Всеукраїнський фестиваль бандурного мистецтва ім. Остапа Вересая заснований Міністерством культури й туризму з ініціативи Президента Віктора Ющенко відповідно до Указу "Про Всеукраїнський фестиваль бандурного мистецтва імені Остапа Вересая" N858 від 26 вересня 2008 року.

Президент України привітав учасників Всеукраїнського фестивалю бандурного мистецтва імені Остапа Вересая, що відбувся сьогодні у Національній опері України.

«Уперше на найвищу оперну сцену України в рамках Всеукраїнського фестивалю бандурного мистецтва імені Остапа Вересая будуть запрошені кобзарі, які з'їхалися з усієї України. Це перша спроба зібрати людей, які так віддані своєму мистецтву і поклали своє життя, щоб його розвивати», - сказав Глава держави у своєму вітальному слові.

«У цьому залі я бачу справжнє світло високої духовності, натхнення й любові до України. Я переконаний, що цей фестиваль присвячується кожному, хто боровся, щоб українська кобза завжди звучала, щоб це мистецтво передавалося з покоління в покоління», - наголосив він.

Президент зазначив, що нині «святим обов'язком є зберегти і примножити бандурну й кобзарську традицію - задля повернення до чистих першоджерел, утвердження духовності й любові до рідної землі». «Я пишаюся тим, що сьогодні, у незалежній українській державі, рух бандуристів і кобзарів активно відроджується, що їхнє мистецтво сягає вищих щаблів сучасної музичної культури», - підкреслив В. Ющенко, додавши, що нинішній Всеукраїнський фестиваль - яскраве цьому свідчення.

За матеріалами:
http://www.president.gov.ua

 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо