Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
14-11-2008       Цьогоріч відзначається 70-та річниця руйнування польською владою православних храмів на Холмщині та Південному Підляшші
Цьогоріч відзначається 70-та річниця руйнування польською владою православних храмів на Холмщині та Південному Підляшші. 1938 року в рамках так званої полонізаційно-ревіндикаційної акції протягом неповних двох місяців було розібрано 127 православних храмів. Для висвітлення тогочасних подій Люблінсько-Холмська православна єпархія створила Інтернет-сайт під назвою «Акція руйнування православних церков на Холмщині і Південному Підляшші».

На новій Інтернет-сторінці розміщено інформацію про перебіг акції руйнування православних храмів, становище українців в ІІ Речі Посполитій, тут можна ознайомитися із спогадами очевидців, публікаціями в тогочасній пресі, з думками істориків, а також переглянути низку унікальних світлин того періоду.

На думку ініціаторів створення нового сайту, ця трагічна сторінка у польсько-українських стосунках ХХ ст. може стати одним із ключів до розуміння пізніших польсько-українських конфліктів, зокрема, в часи ІІ світової війни.

Адреса нового сайту:
http://www.kholm1938.net

Джерело:
http://www.risu.org.ua

 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо