Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
20-12-2008       В Боржомі відкрито пам'ятний знак укранцям, переселеним у 1853-54 роках на Кавказ
19 грудня 2008 року в м.Боржомі (Грузія) було відкрито пам'ятний знак українцям, переселеним у 1853-54 роках з Полтавської та Чернігівської губерній на Кавказ.

Ініціатором переселення був граф Михайло Воронцов - царський намісник на Кавказі. Переселення було здійснене з наміром укріплення східних кордонів Російської імперії. Загальна кількість переселенців становила 1800 сімей. Сьогодні в Боржомському регіоні - перлині Грузії, заповіднику світового значення, проживають нащадки переселенців, носії суто українських прізвищ: Гава, Устименко, Шевченко, Рябокінь, Шовкань, а рід Мартиненків нараховує понад 200 нащадків.

Пам'ятний знак має вигляд Батуринського хреста. Ініціатором його встановлення стала громадська організація "Дніпро", яку очолює Борис Синюк. Фінансування проекту здійснене МЗС України, згідно Програми розвитку зв'язків з закордонним українством.

На відкритті пам'ятного знака був присутній Посол України в Грузії Микола Спис, співробітники Посольства, представники діаспори і, безперечно, нащадки переселенців. Незважаючи на досить морозяний день, обличчя людей світилися щастям зустрічі, теплом відчуття того, що далека Батьківщина знає про своїх синів, долею закинутих в край, який давно вже став рідним.

Валентина Марджанішвілі

Джерело:
http://maidan.org.ua
 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо