Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
29-01-2009       Презентація книги «Україна: литовська доба 1320 – 1569»
29 січня 2009 року о 17 год. у національному заповіднику „Софія Київська“ (у приміщенні „Хлібні“) буде представлена книга «Україна: литовська доба 1320 – 1569».

Литовська доба - події далекої минувшини - для багатьох є своєрідною білою плямою в українській історії. До цього часу не було й вичерпної книги, яка б дослідила спільну історію Литви і України, що не оголошувалась у радянські часи. Працюючи над створенням книги, автори – визнані сучасні фахівці-історики України і Литви Ф.Шабульдо, О.Русіна, І.Сварник, Л.Войтович, Д.Ващук, А.Блануца, Б.Черкас, А.Бумблаускас, Г.Кіркене - намагалися заповнити цю прогалину реальними постатями і подіями.

Історичні тексти доповнюють портрети відомих особистостей, юридичні документи, стародруки, предмети побуту, зарисовки оборонних споруд, прориси печаток, герби впливових родин, зразки одиниць грошового обігу тих часів тощо. Чи багато киян знають, що магдебурзьке право Києву (на той час життя міста в основному вирувало на Подолі) наприкінці XV ст. надав великий князь литовський Олександр? Литовцям також цікаво буде знати, що кілька видатних пам’яток вільнюської архітектури завдячує своєю появою волинському князеві Костянтину Острозькому… Низка таких цікавих й несподіваних фактів знайшла своє місце на сторінках нової книжки.

У підготовці видання було використано близько 300 архівних документів, зроблено більше ніж 4 000 фотознімків, найкращі з яких потрапили на сторінки книжки, створено аксонометричні зображення найцікавіших оборонних споруд XIV – XVI ст., досліджено фонди музеїв та бібліотек близько 50 українських і литовських міст і містечок. Багато знахідок (документи, експонати, портрети тощо) публікуються вперше.

Цю книгу накладом у 1500 примірників нещодавно видало київське видавництво «Балтія-Друк». Книга надрукована у Литві і буде розповсюджуватись у книгарнях України.

Джерело:
http://maidan.org.ua
 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо