Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
25-05-2009       На Прикарпатті відзначили 160-річчя від дня народження етнографа Володимира Шухевича

У селі Тишківці Городенківського району, яке ще називають родинним селом Шухевичів, 22 травня відбулось два свята: одне присвячене 160-річчю від дня народження видатного етнографа, публіциста, громадського діяча Володимира Шухевича, друге - етнографічне, свято «літнього Миколая». Покутянин, фольклорист, педагог, дійсний член Наукового товариства імені Тараса Шевченка, він став знаним насамперед як дослідник життя і побуту гуцулів.

Результатом багаторічної етнографічної праці Володимира Шухевича був п’ятитомник «Гуцульщина», де описані вірування, звичаї, строї, обряди, народні ремесла, музичні інструменти, танці гуцулів.

Менше відомо, що був головою хорового товариства «Боян», організатором українських виставок і музеїв. Та за радянських часів ім’я і доробок вченого замовчувалися, значною мірою тому, що головнокомандувач УПА Роман Шухевич – його онук.

Про життя і творчість дослідника Гуцульщини згадували на віче в Тишківцях та під час наукової конференції.

В етнографічній світлиці Шухевичів розгорнута виставка матеріалів про вченого, діє також виставка робіт народних майстрів Городенківщини і Гуцульщини.

На святі були присутні представників численної родини Шухевичів, зокрема син Тараса Чупринки Юрій Шухевич, а також гості з Івано-Франківська, Львова, Києва, Чернівців, Рівного, Волині.

Логічним продовженням вшанування земляка стало етнографічне свято «літнього Миколая» з визначенням кращих декламаторів, малюнків, господині, двора, навіть коня і корови, зі справжніми автентичними піснями.

За матеріалами:
http://www.radiosvoboda.org

 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо