Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
18-09-2009       Виступи бандуристів із США у Харкові

З великим успіхом у Харкові пройшли у вересні виступи відомих американських бандуристів українського походження Юліана Китастого та Юрія Фединського. Цикл концертів відбувався у рамках проекту „Живі струни”, який реалізують у навчальних закладах Харківщини Спілка Української Молоді, Фонд ім. Гната Хоткевича при підтримці Харківського обласного Центру молоді Управління сім’ї та молоді Харківської обласної державної адміністрації.

Особливо незабутніми лишилися виступи для першокурсників філологічного факультету в Харківського національного університету ім. В. Каразіна, студентів Харківського державного економічного університету та для української молодіжної громади Харкова.

Присутні на концертах практично вперше в житті бачили високомайстерне „живе” виконавство на бандурах різних типів – від старосвітської до сучасних „чернігівської” та „харківської” конструкцій, а також відтворених інструментах визначних кобзарів минувшини Остапа Вересая та Гната Гончаренка. Щире й ненав’язливе спілкування між слухачами й бандуристами, оригінальний й високомистецький репертуар, що включав взірці давнього кобзарського музикування, історичні й сучасні твори не залишили байдужими нікого з слухачів. Для багатьох молодих харків’ян виступи Юліана Китастого та Юрія Фединського відкрили шлях до справжньої української культури, стали одкровенням для становлення свого світогляду й надали свіжої енергії та наснаги у повсякденні.

Джерело:
http://www.maidan.org.ua
 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо