Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Що нового?
Місце
Тема
03-01-2010       Любов Семенкова       Відкрито виставку видатного українського художника театру Вадима Меллера

7 грудня Музей театрального, музичного та кіномистецтва відкрив виставку видатного українського художника театру Вадима Меллера, присвячену 125-річчю від дня народження митця.

 В.Меллер – один з яскравих представників українського сценографічного авангарду 1910-1930-х рр., які збагатили театральне мистецтво пошуками нової художньої мови, утвердили нове розуміння ролі художника в театрі. Його вважають засновником конструктивізму у сценічному мистецтві України. Роботи В.Меллера високо поціновані в усьому світі, про що зокрема свідчить значний інтерес до них колекціонерів, велика кількість міжнародних виставок за участю його творів.

Виставка висвітлює творчість сценографа 1920-1930-х рр. – періоду його найвищого мистецького злету, сміливих новаторських експериментів. Це роботи в балетній студії Б.Ніжинської (ескізи костюмів до балетів “Місто”, “Маски”, “Мефісто” 1919-20 рр.), театрі ім. Г.Михайличенка, Київському театрі комедії О.Смірнова (“Весілля Фігаро”, “Метр Патлен” 1920 р.), Першому державному драматичному театрі ім. Т.Шевченка. Тут можна побачити унікальний експонат – макет до вистави «Мазепа» в театрі імені Т.Г.Шевченка (1921 р.), виготовлений майстром власноруч.

Найбільш повно представлено доробок В.Меллера у Курбасовому “Березолі”, де з 1922 р. він був головним художником. Зокрема це вистави “Газ”, “Джиммі Хіггінс”, “Алло, на хвилі 477”, “Мікадо”, “Седі”, “Народний Малахій” і “97”, “Маклена Граса” і “Хазяїн”. Вже 1927 року сам Курбас дав таку оцінку роботи художника: “Особливе місце в справах матеріального оформлення театру займає Вадим Меллер......він провів на сцені “Березоля ” всі ті етапи формально-експериментального процесу, що одночасно відбувалися на всіх європейських сценах .”

збільшити

Експозиція створена на предметах з фондів музею. Вперше представлена частина унікальної колекції (всього в зібранні налічується близько 420 творів митця), яка цілісно й комплексно відображає творчість та життєвий шлях одного з найкращих авангардистів Європи. Крім театрального живопису серед експонатів фотографії з вистав, оформлених В.Меллером, афіші, особисті документи митця періоду навчання в Мюнхенській академії мистецтв та роботи в “Березолі”. Оригінальні світлини сцен з вистав дають змогу побачити, як актори діяли у сценічному просторі, створеному майстром. Афіші не тільки доповнюють експозицію інформацією про здійснені за участю Меллера вистави, але й демонструють творчість художника у макетуванні друкованої продукції театру – розробці шрифтів, кольорової гами, конструюванні текстових композицій.

Виставка триватиме протягом двох місяців.

Адреса музею: вул. Івана  Мазепи 21, корпус 26.

Телефон: 280-18-34

 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо