Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Що нового?
Місце
Тема
23-07-2010       Олександра Чаус       У Львові відбулася презентація ліжка, що оздоблене основними сюжетами давньої української міфології
16 липня у Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові відбулася презентація ліжка, що оздоблене основними сюжетами давньої української міфології. Ідея створення ліжка належить Ігорю Копчику. Власне він виконав тисненням на шкірі всі сюжети, а молоді митці Юрій Коран та Олександр Мазур, випускники Львівського державного коледжу декоративно-ужиткового мистецтва ім. І.Труша виготовили дубове ліжко особливої конструкції та виконали різьбу.


І.Копчик під час презентації зазначив, що робота містить 11 великих сюжетів, присвячених власне давньоукраїнським богам та сакральним міфам давніх українців про творення світу та світобудову, розміщених з обох боків билець ліжка та на перекритті, що є альтернативою західноєвропейському балдахіну.

По периметру ліжка розміщено 12 малих сюжетів, які відображають календарно-обрядові дійства давніх українців впродовж року і концептуально є замкнутим циклом.Зазначимо, що ліжко є другим витовором І.Копчика у межах створюваного комплексу художніх меблів "За мотивами давньої української міфології". Попереднього року майстер у Львові презентував "Парадне крісло". За задумом, комплекс має доповнити ще й шафа.

За матеріалами:
http://www.zaxid.net
 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо