Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Що нового?
Місце
Тема
10-09-2014       Денис Мамчик       Виставка "Безсмертний Полтавець"
До 245-річчя від дня народження українського письменника, драматурга, зачинателя нової української літератури Івана Петровича Котляревського буде відкрито виставку "Безсмертний Полтавець", яка триватиме з 10 вересня до 10 жовтня 2014 року.

Дату народження І. П. Котляревського – за ухвалою ЮНЕСКО – відзначають у всьому світі. Автор сонячно-іскристої «Енеїди» і пісенної «Наталки Полтавки» своїм громадським подвигом спрямував українську літературу на нові шляхи – шляхи становлення і розвитку народного, глибоко національного мистецтва. Заслуга Котляревського полягає передусім у тому, що він сміливо підхопив цю історичну тенденцію і народне слово увів у літературу живої мови.

На виставці представлені автографи творів Котляревського, надані відділом рукописів Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка АН України, раритетні видання, надані Національною історичною бібліотекою України, бібліотекою ім. О. Ольжича, Національною бібліотекою ім. В.Вернадського та фондами і бібліотекою Музею книги і друкарства України.

Остап Вишня писав у своєму щоденнику: «Дивна річ – безсмертя! Не знаю, чим пояснити молодість творчості І.П.Котляревського! Яка ясність! Було багато Енеїд» - і в руській, і в німецькій, і в французькій літературі. І всі померли! А «Енеїда» І. П. Котляревського живе! І житиме вона ще віки і віки!».

Появу п’єс І. П. Котляревського «Наталка Полтавка», «Москаль-чарівник» слід вважати датою народження нової української драми. Видатний український драматург і актор І. Карпенко-Карий назвав п’єсу «Наталка Полтавка» праматір’ю українського народного театру.

Місце події:
Музей книги і друкарства України
м.Київ, вул.Лаврська, 9, корпус 9/10

 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо