Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Що нового?
Місце
Тема
14-01-2015       Олена Єременко       Писанки за ескізами 120-річної давнини презентували в Кіровограді
У відділі мистецтв Кіровоградської обласної бібліотеки імені Д. Чижевського відкрилася виставка «Українська писанка Ірини Михайлевич».

У далекому 1895 році, в журналі Київська старовина була опублікована стаття Володимира Миколайовича Ястребова під назвою «Декілька слів про писанки». Саме ця подія пройшла досить непомітно, враховуючи, що за 120 років це була єдина пам’ятка про єлисаветградські писанки. Але, все ж таки, знайшлась людина, яка втілила в життя те, що дослідник описав виключно словами.

«Я не одразу погодилася на вистаку, тому що В.М. Ястребов використовував лише природні барвники, які на данний момент дуже важко дістати. Та все ж таки мені вдалося це зробити, хоча не без допомоги штучних фарб і не в повному обсязі», - розповідає Ірина Михайлевич.

Видання Ольги Собко, Лариси Гарбузевич та самого Володимира Ястребова, які стали основою для починаючої майстрині, складали невід’ємну частину виставки.

«Звичайно, я намагалася дотримуватись оригіналу, тому що не поважаю того, що сучасні майстри додають від себе більше, ніж потрібно і писанки не схожі вже на ті, якими повинні бути. Я відтворюю виключно за традиційними зразками», - говорить Ірина.

Тому на виставці можна побачити лише як виглядала автентична писанка на природних барвниках. Хоча декілька експонатів, розписаних синтетичними фарбами теж присутні.

Джерело:http://gre4ka.info/suspilstvo/15768-pisanki-za-eskizami-120-richnoji-davnini-prezentuvali-v-kirovogradi-foto
 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо