Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Що нового?
Місце
Тема
20-01-2015       Марічка       "ґлоу-арт" Тетяни Протчевої
Захоплення вишивкою Тетяні Протчевій передалося від матері, а згодом стало справою всього життя. Майстриня навіть створила власний "ґлоу-арт" - сяюче мистецтво. Вишиті образи Ісуса Христа, Тараса Шевченка, Леонардо да Вінчі оживають у темряві. Тетяна Протчева винайшла унікальний метод вишивки, що світиться - він потрапив до Книги рекордів України.

Тетяна Протчева, майстриня вишивки:
- Тут нічого містичного немає. Це ниточка. В 2005-му році, коли була виставка "Експо" в Японії, майстриня подарувала мені нитку. Так я відкрила для себе і для України цю ниточку. Її можна використовувати у вишивці. З 2010 року в Києві працює Музей вишивки. Там можна побачити картини-ілюзії, вишите на шкаралупі яйце, а також прапор України - навіть із заплющеними очима. Дивитесь на крапочку темну в середині картини. Потім обов'язково блимаєте очима, закриваєте очі. І ви побачите жовто-блакитний прапор України. Це застосовуються тут особливості нашого зору і мозку - трансформувати оці кольори в кольори нашого прапору.

Картини майстрині прикрашають галереї Франції, Америки, Японії, Шотландії, Бразилії. Новий погляд на старовинне ремесло додає йому поштовху і зацікавлює молодь.Коли заходиш у музей вишивки, начебто потрапляєш у часовий простір. З цієї сторони на нас дивиться Стів Джобс - сучасне. З тієї сторони ми читаємо посил від Лесі Українки.Тетяна Протчева із задоволенням ділиться секретами своєї майстерності. Організовує уроки і в Україні, і за кордоном.
Автор: Валерія Богренцова
Джерело: http://1tv.com.ua/uk/news/2013/02/18/35017
Більше:
http://kiev.segodnya.ua/kwheretogo/v-kieve-mozhno-uvidet-unikalnye-svetyashchiesya-portrety-iisusa-da-vinchi-i-dzhobsa-478405.html

 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо