Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
17-09-2019       «Жіночий вимір: Алла Горська». До 90-річчя від дня народження української художниці-шістдесятниці«Жіночий вимір: Алла Горська». До 90-річчя від дня народження української художниці-шістдесятниціЗапрошуємо на презентацію архівних документів та PUBLIC TALK: «Жіночий вимір: Алла Горська», який відбудеться 18 вересня о 16:00 у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України.

Серед художніх творів та архівних документів, які розкривають особистість та творчість художниці, талант якої походив з глибин української неповторності, увібрав найкращі риси народного мистецтва та базувався на глибокому знанні світових мистецьких напрямів, відбудеться розмова про роль і значення знакових особистостей у мистецтві та суспільно-громадському русі, значення спадку Алли Горської для  сучасності.

У рамках заходу будуть представлені художні роботи, архівні документи з фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України та Центрального державного архіву громадських об’єднань України. З фондів Архіву-музею вперше представлені художні роботи мисткині та оригінали архівних документів: унікальні фотографії родини Горських, світлини Алли у колі родини та друзів-однодумців; особисті документи; особисті щоденники, нотатки, начерки художніх робіт; особова справа А.О.Горської – члена Спілки художників України, виписки з протоколів засідань Спілки художників України  щодо виключення А.О.Горської зі Спілки; документи правозахисної діяльності, зокрема, скарга прокуророві на зловживання співробітниками КДБ своїми службовими повноваженнями та ін. Експонуються цінні документи партійних органів, що яскраво висвітлюють ті  умови, у яких знаходилися  представники тогочасної інтелігенції, зокрема, звернення І. Дзюби, І. Світличного, Н. Світличної, Л. Костенко, А. Горської до першого секретаря ЦК Компартії України П. Шелеста та представників державних органів і громадських організацій з приводу судового процесу в справі В. Чорновола (1967 р.); доповідна записка відділу культури ЦК Компартії України секретарю ЦК КПУ Ф. Овчаренку щодо виключення із членів та кандидатів у члени Спілки художників СРСР А. Горської, Л. Семикіної, Г. Севрук; повідомлення секретаря Київського обкому КПУ Ф. Рудича в ЦК Компартії України про загибель А. Горської з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань тощо.До участі в заході запрошені:Сергій Білоконь – історик, джерелознавець, кандидат філологічних наук, доктор історичних наук, дійсний член Української Вільної Академії наук, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка;Раїса Недашківська – актриса театру та кіно, Народна артистка України;Галина Севрук – скульптор-монументаліст, кераміст, графік, живописець, активна учасниця руху опору, одна з організаторів і член Клубу творчої молоді, член Спілки художників України, Заслужена художниця України.

Модератор – директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова.


Вхід вільний.


Адреса Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника «Софія Київська» (Центральний вхід). тел.:  +380 44 2784481; e-mail: cdamlm@arch.gov.ua

Контакти для акредитації:

Просимо підтвердити Вашу участь у заході до  17 вересня 2019 р. (до 17.00) та мати при собі журналістське посвідчення або інший документ, що засвідчує особу журналіста. Для акредитації просимо звертатися за телефоном +380 44 2784481


 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо