Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
07-03-2008       5 березня відбулась презентація книги Лесі Ставицької "Українська мова без табу. Словник нецензурної лексики та її відповідників:

Словник нецензурної лексики та її відповідників – перший такого роду лексикон в Україні – подає опис обсценних слів і висловів та їх евфемізмів, зокрема еротичної лексики та сексуального сленґу, які побутують в усному мовленні, художній літературі, публіцистиці та медіях, у традиційному сороміцькому та сучасному міському фольклорі тощо.
Словник містить точний опис значень понад 5000 слів і стійких словосполучень, подає їх стилістичні характеристики, довідки про походження та історико-культурний коментар, а також фіксує випадки нестандартного, «ігрового» вживання.
У ґрунтовному теоретичному та методологічному вступі з пера авторки читач знайде чимало цікавих відомостей про мовну, соціолінґвістичну, лінґвософську та культурологічну природу розглядуваного мовного матеріялу.
Словник адресовано спеціялістам-філологам, письменникам, перекладачам і всім, хто цікавиться українським словом.

Авторка словника – доктор філологічних наук, професор Леся Ставицька – очолює відділ соціолінґвістики Інституту української мови НАН України й досліджує теорію та історію поетичної мови, питання двомовности, теорії та практики комунікації, ґендерної лінґвістики тощо. Її перу належать численні публікації, присвячені українській субстандартній лексиці, як-от монографія «Арґо, жарґон, сленґ: Соціяльна диференціяція української мови» (2005), «Короткий словник української жарґонної лексики», словник «Український жарґон» та ін. Нині дослідниця працює над продовженням серії лексиконів субстандарту, зокрема над словником української лайки та прокльонів і російсько-українським словником ненормативної лексики.

Джерело:
http://maidan.org.ua/static/news/2007/1204624453.html

 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо