Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
08-04-2008       Дослідження "Цитадель у Львові" - частина проекту проекту "Львів Інтерактивний"

Проект покликаний заповнити ще одну білу пляму у дослідженні Львова та привернути увагу громадськості до збережених пам’яток воєнної історії середини ХІХ ст. у колишній столиці Габсбургської «Галичини і Лодомерії». У європейській фортифікаційній школі важко знайти прямих аналогів львівській Цитаделі, але авторство цієї фортеці можна сміливо приписати військовому інженеру, добре освідченому в особливостях військової архітектури Австрії, Пруссії та Франції. Це помітно із специфіки побудови львівської фортифікаційної пам’ятки та характеру окремих архітектурних деталей. В свою чергу багата історія виникнення Цитаделі, її існування в період Австрійської монархії, облоги під час листопадових боїв 1918 р. та трагедія створення концтабору для військовополонених. Усе це – від часу заснування до сучасного використання, цікаві події та особистості, з нею пов’язані – буде висвітлено в рамках інтернет проекту Львів Інтерактивний.

В рамках проекту передбачається простежити вплив цієї твердині на життя львів’ян у віхи історії, коли Цитадель була гарантом спокою у місті, притулком для військових, в’язницею, місцем спортивних та театральних розваг, концтабором для військовополонених чи засекреченою радянською частиною.

В планах діяльності по дослідженню і розміщенню інформації про Цитадель на веб-сторінці Центру передбачено обговорення важливості збереження і належного використання цих фортифікацій за участі науковців та представників громадських організацій.

Джерела: бібліографічний матеріал, натурні дослідження збережених об’єктів, аналіз картографічного матеріалу з різних архівних установ, стара фотофіксація фортів Цитаделі, відеоматеріали та інтерв’ю.

Тарас Піняжко є студентом 5 курсу магістратури кафедри "Реставрації та реконструкції" Інституту Архітектури НУ "Львівська політехніка" та співавтором статті "Особливості Архітектурні максиміліанських веж львівської цитаделі" (з Ю.Дубиком та О. Рибчинським). Він також брав участь у кількох проектах, а саме  у дослідженні та збереженні паркового комплексу Підгорецького замку та дослідженні збережених пам'яток архітектури на території Єленьогурсьокого котловану в південнозахідній Польщі.

Джерело:
http://www.lvivcenter.org/uk/researchprojects/citadel/

 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо