Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
22-04-2008       Громадський рух "Не будь байдужим!" розпочав акцію "Сільська бібліотека"

Громадський рух "Не будь байдужим!" розпочав акцію "Сільська бібліотека". В рамках першого етапу акції було передано три комплекти книжок, по півсотні у кожному, до сільських бібліотек Київщини, Черкащини та Херсонщини.

Андрухович, Забужко, Дереш, Жадан, Матіос, Медвідь, Прохасько, Неборак – всі ці імена мало відомі пересічним читачам сільської місцевості. І справа не в тому, що селяни читають менше за городян - аж ніяк. Справа в тому, що в деяких селах бібліотечні фонди востаннє оновлювались за часів перебудови, а періодичні видання майже не виписуються. Такий стан речей створює літературну прірву між селом та містом.

Уявімо Херсон з його можливостями, де кожен бажаючий може дістати сучасну іноземну чи українську літературу. Ситуація на селі геть протилежна. По-перше, книжка вартістю в 30 чи 40 гривень не є доступною для кожного. По-друге, навіть за наявності необхідних коштів дістати книжку сучасного автора нелегко. Книгарні райцентрів не завжди можуть похизуватись наявністю сучасної літератури українською мовою.

Також часто буває так, що діти просто не в змозі знайти в бібліотеці потрібних їм авторів, котрих задають читати у школі.

Цього понеділка небайдужі завітали до Високопілля. Тепер кожен читач цього селища зможе відкрити для себе імена сучасних авторів.

Новий Херсон

Джерело:
http://www.civicua.org/news/view.html?q=1079066

 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо