Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Мистецькі новини
Місце
Тема
16-05-2008       УКРАЇНСЬКА ОДІССЕЯ - виставка, присвячена творчості українських художників-емігрантів

15-21 травня в Українському домі відбудеться виставка “Українська одіссея”, присвячена творчості українських художників-емігрантів.
До останнього часу творчий спадок художників-емігрантів практично не розглядався в контексті розвитку українського мистецтва XX століття. Ще кілька десятиліть тому незвичним для багатьох було словосполучення “український авангард”, незважаючи на те, що визнані лідери так званого російського авангарду - Олександр Архипенко, Давид Бурлюк, Олександра Екстер, Казимир Малевич - були нашими співвітчизниками.

В експозиції виставки “Українська одіссея” будуть представлені роботи Олександра Архипенка, Давида Бурлюка, Абрама Маневича, життя й творчість яких пов’язані з США. А також митців інтернаціональної Паризької школи: Бориса Пастухова, Олексія Грищенка, Миколи Вакера, Йосипа Прессмана, Марка Стерлінга, Сергія Фотинського, Давида Відгофа, Ісаака Добринського, Василя Хмелюка, Іссахара-Бер Рибака, Якова Шапіро та інших.
Основу експозиції складають роботи з приватних колекцій Олександра Прогнимака, Сергія Клейна, Василя Козакова, Бориса Ложкіна, антикварного салону “Дукат” та музею “Духовні cкарби України”.
Мета виставки - розповісти про українських митців, котрі відіграли визначну роль в розвитку та примноженні національного й світового мистецтва. В кожному каталозі відомих аукціонів світу ми побачимо ці імена, які давно прославляють Францію, Німеччину, США, і про які мало знають на їхній батьківщині.

На урочистому відкритті виставки, яке відбудеться 15 травня о 19.00, буде присутня вдова художника Олександра Архипенка -Френсіс Грей-Архипенко.

Прес-конференція організаторів виставки “Українська одіссея” і зустріч з Френсіс Грей-Архипенко відбудеться 15 травня о 18.00 в прес-центрі “Український час” (Український дім, Хрещатик, 2).

Акредитація обов’язкова.
Контакти: (044) 270 5078(79) , 8050 5385576
e-mail: partcom@ukr.net
Журналістам, акредитованим на прес-конференцію, буде презентовано каталог
виставки «Українська одіссея» і тематичний номер журналу “Антиквар”.

Джерело:
http://www.ukrdim.org.ua/2008/05/odisseya/

 
Всі мистецькі новини   Що нового?

Пошук на сайті

Що маємо