Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого

Вишиті візерунки Михайла Покиданця. Інтерв'ю


Мало є в Україні вишивальниць, які б не знали візерунків Михайла Покиданця, що друкувалися й друкуються у часописах "Радянська жінка", "Жінка", "Україна", "Наш дім", "Краса і мода", "Народна творчість та етнографія".

 

ВИШИТІ ІКОНИ ДМИТРА БЛАЖЕЙОВСЬКОГО


Народне мистецтво з давніх часів увійшло в український храм. Вишиті рушники, скатертини, хоругви, фелони й саккоси тут якнайкраще доповнюють малярство, різьбу, лиття з металу, емальєрство, вітраж. Віддавна в українських храмах існувала традиція не малювати, а гаптувати й вишивати плащаницю. Ця ікона має бути в кожному храмі, адже над нею здійснюється певний обряд на страсному тижні: виніс плащаниці у велику п’ятницю. Небагато є у світі церков східного обряду, де б вишивка й гаптування займали таке поважне місце, як в українській церкві обох конфесій – УПЦ й УГКЦ

 

Ірина Михайлівна Ольшанська - етнограф та майстриня народної творчості


Ірина Михайлівна Ольшанська на початку 50-тих працювала вчителькою рукоділля в жіночій середній школі №1 в місті Стрию. Учні з нетерпінням чекали її уроків, бо від неї довідувались багато цікавого: про неповторні українські узори, вишиті хрестиком, низинкою, мережкою.

 

ПІСНІ ТА ВИШИВКИ УЛЯНИ КОТ


Про Уляну Петрівну Кот можна говорити багато. Варто лише раз почути її чистий проникливий голос, який, здається, увібрав у себе найтонші вібрації поліської землі, і щось живе і щемливе озивається в твоєму серці. Кажуть – то голос пам’яті, голос крові, голос народу, що живе в кожному з нас. А глянеш на тонесенькі серпанки, мережані та вимальовані поліськими тканими взорами – і ще більше подивуєшся: невже це зроблено людськими руками?

 

Пошук на сайті

Що маємо