Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого

Лісосплавний промисел на Бойківщині


У XIX ст., передусім у другій його половині, лісосплав став одним із найважливіших і найбільш поширених видів народного транспорту та допоміжних занять населення Українських Карпат, зокрема Бойківщини. Цьому сприяли, з одного боку, прискорений розвиток лісової промисловості та торгівлі лісом, з другого — будівництво на ріках штучних водозбірників і регуляція русел водних артерій.

 

Народне каменярство кінця 19 - поч. 20 століть


Каменярство у цей час інтенсивно розвивалося, досягнувши у XIX ст. свого найвищого ступеня. Це значною мірою було пов'язане з розширенням масштабів кам'яного будівництва, що поступово охопило й сільські райони України, розвитком каменедобувної і каменеобробної промисловости. Також дедалі ширився попит на такі предмети господарського вжитку, як жорна, млинові камені, а згодом у XIX ст. й на кам'яні надмогильні пам'ятники.

 

Сільське ковальство на Кіровоградщині


Археологічні пам'ятки Кіровоградщини засвідчують входження території області до зони виникнення та розвитку традицій чорної металургії України з початків раннього залізного віку. Однак на сьогодні сільська кузня практично вмерла. У жодному селі не збереглося ні однієї кузні. У результаті голоду 1932-1933 рр., а також ІІ-ї світової війни були втрачені традиції передачі знань сільського ковальства (не тільки технологічних, а й міфологічно-обрядового характеру).

 

Пошук на сайті

Що маємо