Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого

Золочівський замок - Історико-культурна скарбниця


Золочівський замок не вирізняється особливою фотогенічністю. Це не Кам'янець, не Паланок і не Хотин, світлинами яких майорять путівники. Дивлячись на фотографії Золочівського замку важко зрозуміти, яким він є насправді, важко уявити його розміри та розташування оборонних споруд.
 

Глухівська фортеця


Точна дата заснування Глухова не з’ясовна на. Видатний археолог та історик Д.Самок-Васов вважав, що виникнення протоміських поселень у басейнах річок Десни і Сейму пов'язано з обороною сіверян від експансії Хозарського каганату, яка посилилася у VIII ст. Кількість міст і фортець у цьому регіоні різко зросла наприкінці X ст., коли великий князькиївський Володимир Святославич почав масово будувати городи по річках Десні, Остру,Трубежу, Сулі, Стугні. Літописна стаття про цю грандіозну містобудівну акцію вміщена під 988 р., проте вона дає узагальнену оцінку тривалої будівничої діяльності князя. Саме цим часом датують заснування городів у цьому регіоні — Новгорода-Сіверського, Путивля, Ромен, Лубен та інших.
 

Диканька на землі, у книжках і на небі


Багато є в Україні малих, середніх і великих міст та містечок, але Диканька Гоголева — одна. Немає в ній таких старовинних фортець, як у Кам’янці-Подільському, таких храмів, як у Почаєві, такого парку, як Софіївка в Умані, і навіть таких тканих рушників, як у Кролевці. Зате є щось таємниче, про що й Гоголь не все до кінця розповів, а нинішні дослідники чи то лінуються, чи то не вміють з’ясувати.
 

Древнє святилище Кам`яна могила


У приазовському степу під безмежною блакиттю небесного склепіння чітко вирізняються заокруглені обриси величезної кам`яної гори, схожої на могильний насип. Це – Кам`яна Могила – державний історико-археологічний заповідник, розташований під Мелітополем у Запорізькій області. Периметр цієї гори - майже 3 кілометри, її висота сягає 12 метрів. Близько 3 тисяч каменів різних розмірів, гроти, впадини, тріщини Кам`яної Могили разюче нагадують будову людського мозку.
 

Історико-географічний опис Холодного Яру


Знаменитий Холодноярський ліс — святе місце для українців. Поряд з ним на березі річки Тясмин розташоване славне місто Чигирин — гетьманська столиця (1648-1660 рр.) і політичний центр України, а з 1648 по 1712 рік — центр Чигиринського полку. Холодний Яр і Чигирин — це місця, де витає непокірний дух козацької вольниці
 

Історія Олеського замку - видатної пам'ятки архітектури та історії. Фото


Олеський замок - видатна пам'ятка архітектури і історії XIII-XVIII ст. Понад шість століть стоїть він на високому пагорбі, свідок і учасник багатьох подій, що навічно увійшли в історію. По-різному складалася доля замку протягом довгого його існування. Був він тверинею і воїном, що до останньої змоги відстоював свою незалежність; був він бранцем, за володіння яким змагались королі; був він розкішним палацом, наче королівською резиденцією з притаманною їй пишністю, пихою і злочинністю; був він бунтарем, що виношував плани свого визволення. І тепер, коли рідна земля, до якої навіки і міцно приріс, стала вільною, перетворений на пам'ятку і служить своєму народові як скарбниця його історії й культури, як втілення його високого духу й таланту.
 

Карпатський трамвай


Перші туристичні маршрути в Карпатах проклали лісопромисловці ще наприкінці XIX ст. Саме тоді в горах була побудована вузькоколійна залізниця
 

Київ


 

КОРОТКИЙ НАРИС ІСТОРІЇ ГЛИНСЬКА


..Син Мамая Мансур-Кият втік до Литви і отримав від її Великого князя в управління Глинськ, зобов’язавшись відродити його і охороняти ділянку кордону з Ордою, що проходив у ті часи по Ворсклі. Лексада, син Мансур-Кията, став одним із основоположників козацтва, що саме тоді зароджувалося, – легендарно відомим як козак Мамай через своє родове походження..
 

Космач


 

КРЕМЕНЕЦЬ: ЇЇ ВЕЛИЧНІСТЬ ІСТОРІЯ НА ЗАМКОВІЙ ГОРІ


У місті, яке розкинулося в каньйоні річечки Ікви, зараз проживає близько 22 тисяч чоловік. Потроху спливає час. Ніщо ніби й не нагадує про карколомні кульбіти її величності Історії на Кременецьких горах. Лише руїни старовинного замку…
 

Куточки Кіровоградщини


 

ЛУЦЬК. Історичний нарис (Анатоль Дублянський, 1934 р.)


На Волині над рікою Стиром розкинулось славне своїм минулим місто Луцьк. Про те, звідки воно одержало свою назву, є багато здогадів і переказів. Одні твердять, що Луцьк заложив якийсь Лука; інші назву Луцьк виводять від ріки Стира, що біля міста закреслює лук, — але найправдоподобнішим, здається, буде походження їївід словянського племени Лучан, що колись замешкували цю околицю. За княжих часів Луцьк називали Лучськ або Лучеськ і щойно за литовських часів назва його одержала теперішню свою форму.
 

Львів


 

Музей писанки в Коломиї


Історія стародавньої Коломиї сягає глибини тисячоліть. Археологи виявили пам`ятки, які підтверджують, що майже 6 тисяч років тому у цій місцевості жили племена, які залишили після себе відому трипільську культуру. Коломия належить до найдавніших галицьких міст. Двері Коломиї відкриті для всіх добрих людей.

І вже якщо ви приїдете у це місто, то неодмінно побуваєте в одному з найоригінальніших музеїв України - музеї Писанки.
 

Ніжин: МІСТО ЗІ ЗНАКОМ КАДУЦЕЯ


Час від часу з Києва треба вибиратися в провінцію, бо мегаполіс втомлює до знемоги. Але не йдеться про сад-город, де перманентно точиться війна з усілякими шкідниками. А просто так собі походити по місту, в якому ти бувала і яке хотілося б знову побачити. Мені, наприклад, подобається Сіверщина, зокрема Ніжин. Добиратися до нього легко — туди йдуть електрички, автобуси, маршрутки. Кілька годин — і ти вже пурхаєш, мов та пташка, забувши про різні клопоти й проблеми. Ну хоча б на цей день.
 

Олешківські піски


На цьому просторі, що займає декілька районів Херсонської області, переплелися людська дурість із людською мудрістю. Одні люди своїми руками перетворили тутешні степи на піщану пустелю. Інші, зупиняючи пісок, посадили тут найбільші у світі штучні ліси. Але найдивовижніше те, що мало хто з українців взагалі підозрює про наявність в країні пустелі, яку офіційно визнають найбільшою в Європі.
 

Петриківка. Острівець вцілілого мистецтва


Селище Петриківка, що в Дніпропетровській області, на всьому Придніпров’ї відоме доброю водою й запашним домашнім хлібом, який не розучилися пекти місцеві господині. А головне — це єдиний в усьому краї острівець, що лишився від колись могутнього материка символічно-декоративного малювання.
 

Полтавщина - Край трьох гетьманів і однієї столиці


Під час концертів полтавських кобзарів неодмінно виконуються твори про Чураївну або Супруненка, нагадуючи про знаменитих полтавчан гетьманської доби. Про це варто нагадати, й не лише словами пісні. Тим більше, що широкому загалу, на жаль, не відома історія свого краю, і на Полтавщині вона чомусь мало популяризується.
 

Причорномор'я


 

Самбір


 

Славні ювілеї Острога


Острог - старовинне українське місто, розташоване у мальовничому куточку південної Волині - там, де річка Вілія зліва впадає у річку Горинь. Хто і коли заснував місто, не відомо. Давня назва міста вказує на те, що з початку свого заснування воно виконувало функції стратегічної військово-сторожевої застави, огородженої дерев'яним частоколом (острогом).
 

Умань


 

Пошук на сайті

Що маємо