Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого

БАНДУРИСТ Михайло Теліга


Буває, що чоловіки живуть у тіні своїх дружин; у випадку Михайла Теліги можна сказати, що спершу він зробив свою дружину Олену (дівоче прізвище Шовгенова) тим, ким вона згодом стала в українській літературі, а тоді жив і помер у її тіні.
 

Галина Мазуренко. Одна з найвідоміших поетес української діаспори


До початку 90-х років минулого століття в Україні ім'я і творчість Галі Мазуренко – однієї з найвідоміших українських поетес XX століття – були під забороною.
 

Олег Кандиба-Ольжич. Той, що серце обернув у сурму (Микола Жулинський)


Бути! У цьому слові клекоче велика духовна енергія, спрямована на діяльне самовираження і самоздійснення людини. За умови, що вона відчуває в собі, за словами Ольжича, «присутність великої і чинної віри».
 

Олена Теліга


 

Феномен Празької школи в українській літературі. Поети і воїни прийдешнього


«Празька школа» поетів в українській літературі — феномен, який не має аналогів у світовій літературі XX століття, оскільки безпосередньо пов'язаний з процесами національного становлення і тими катастрофами, що випали на долю української політичної нації.
 

Юрій Клен (Освальд Бургард) та міфологічно-релігійні образи його творчості


У статті розглядається творчість одного із неокласиків Осварда Бургарда (Юрія Клена). Домінантною світобачення письменника своєї доби було філософсько-споглядальна самозаглибленність із скептичним забарвленням. Через біблійні міфологічні образи Освальд Бургардт (Юрій Клен) розкриває кризу психології людини, яка намагається знайти себе у такому складному і незрозумілому світі.
 

Юрій Липа


 

Пошук на сайті

Що маємо