Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого

Повернення із забуття


Нещодавно видавництво «Український письменник» випустило у світ першу в Україні наукову монографію (у двох томах) про великого письменника,історіософа, мислителя, одного з найзагадковіших українських феноменів – Пантелеймона Олександровича Куліша (Євген Нахлік. Пантелеймон Куліш. Особистість, письменник, мислитель. К., 2007).
 

Ex libris — під охорону енциклопедії


Екслібриси як своєрідні охоронні грамоти книжки традиційно можна побачити, звісно ж, у книжках. Або на художніх виставках. А тернопільський художник Ярослав Омелян видав їх.
 

Альбом “Адальберт Ерделі” Антона Ковача


Як стверджує Антон Ковач, лише робота над макетом альбому тривала 9 місяців. Молоде “Видавництво Олександри Гаркуші” з надзвичайною відповідальністю працювало над виданням. Друкувався альбом в Угорщині, а саме в Ніредьгазі. Тираж унікального 380-сторінкового фоліанту – солідний: 3000 примірників.
 

Атиповий український дзен. Ще раз про творчість Василя Кузана


«У трансільванця – відразу кілька думок, і якщо навіть вони суперечать одна одній, він почуває себе у цих протиріччях, як удома… Його сила – у деталях». Мітична енергетика Великої Трансільванії сягає й Закарпаття. Цитата угорського філософа-езотерика Бейли Хамваша мимоволі спливла, коли намагався розгадати зовні геть просту книжку закарпатця Василя Кузана «Віагра для поета»
 

Витинанковий ex libreis Любові Процик


Альбом “Витинанки Любові Процик” представляє основні моменти мистецького натхнення художниці. У ньому можна знайти чимало орнаментів, а також сюжетів із парафразами з української літератури та історії. Окремі сторінки присвячено екслібрисами – досить оригінальним у техніці народної витинанки.
 

ДОЛЮ І КОНЕМ НЕ ОБ’ЇДЕШ / Збірник "Пісні одного села" Валентина Дубравіна


Невдовзі після виходу в світ "Народних пісень Чернігівщини в запису Валентина Дубравіна" перед нами постала ще одна його книга "Пісні одного села". Збірник цей стане в нагоді всім, кому дорогі невичерпні культурні традиції українського народу. Він підготовлений до друку етномузикологом, професором Ніжинського педагогічного університету імені Миколи Гоголя Валентином Дубравіним.
 

Доля спадщини Володимира Винниченка / альбом репродукцій живопису та графіки


Нещодавно київське видавництво “Мистецтво” подарувало шанувальникам літературно-мистецького таланту видатного українського письменника і державного діяча Володимира Кириловича Винниченка(1880–1951) альбом репродукцій його малярського доробку. Понад півтори сотні творів олійного живопису та графіки представляє мистецтвознавцям і шанувальникам українського мистецтва маловідому грань таланту людини, знаної переважно як письменника і політика.
 

Ерос "Бандурки". Збірка сороміцьких українських пісень XIX-XX ст


Ну що ж, панове українці, достеменно можемо стверджувати, що ми найеротичніша на світі нація — і не лише у царині військовій, де багнети вкладають у піхви, але й музичній, адже наш національний інструмент є в народній творчості надзвичайно еротичним символом.
 

Еротика закоханого гондельєро. Кілька слів про поезію Олександра Гавроша


Попри ризиковану тему, збірки Олександра Гавроша („Фалічні знаки” (видавництво „Дніпро”, 2004 р.) та „Тіло лучниці” (видавництво „Піраміда, 2006 р.) не викликають вже знайомого почуття відрази. Поет ліпить образ жінки, як скульптор -- власними руками, прислухаючись до відчуття «на дотик», перепускаючи через себе найінтимніші, найпотаємніші емоції. Його майже пленерні вірші нагадують швидше витвори Огюста Родена.
 

З Ніцци до Мужена. Від Башкирцевої до Винниченка


Письменник і мандрівник Олександр Балабко у своїй новій книжці продовжує відкривати українські літературно-мистецькі столиці поза Україною. Слідом за Римом Гоголя і Капрі Коцюбинського в цій збірці постає французьке Блакитне узбережжя, «заримоване» з іменами Марії Башкирцевої й Володимира Винниченка.
 

Ілля Оберишин. "Півстоліття у підпіллі"


У книзі "Півстоліття у підпіллі", автором якої є активний учасник повстанського руху Ілля Оберишин, йдеться про національно-визвольну боротьбу повстанців на теренах Тернопілля. Сам Ілля Степанович у 1947 році став провідником Збаразького надрайону. На сторінках видання він воскресив імена багатьох повстанців, озвучив прізвища героїв, що загинули, описав життя та побут повстанців, подробиці бойових операцій.
 

Книга Володимира Мельниченка про московські сторінки життя Кобзаря


Розробка теми Шевченкового перебування в Москві досі була однією з білих плям у біографії видатного українця. В існуючих нині монографіях, енциклопедіях та інших джерелах цей період життя Кобзаря майже не висвітлюється. Заповнити цю прогалину – таке завдання поставив собі автор, працюючи над книгою.
 

Кость Черемський. Шлях звичаю./ НОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО КОБЗАРСТВА


книга К. Черемського, як і попередня його праця “Повернення традиції. З історії нищення кобзарства” (1999), вигідно вирізняється з-поміж них, насамперед, архівними даними, спогадами, листами, іншими документами та особистими записами автора розмов, свідчень сучасних кобзарів, світлинами, малюнками різних часів і т. д., зібраними у наукових установах Харкова, Києва, Полтави, Львова, старанно опрацьованими матеріалами, видрукуваними у часописах, інших виданнях упродовж понад двох століть.
 

Ксенія Колотило. Альбом. (Збірка вишивок майстрині, видана 1991 року)


Альбом присвячено творчості Ксенії Іванівни Колотило - українки, яка вже понад 50 років живе в Австрії. Традиційне мистецтво українців - вишивка - знайшло в її творах не лише продовження, а й розвиток. В альбомі репродуковано роботи майстрині. Вступна стаття знайомить з її життєвим та творчим шляхом.
 

Леопольд Левицький. Альбом (видавництво РОДОВІД )


Леопольд Левицький в українському мистецтві ХХ століття став однією з ключових постатей у формуванні обличчя модерної української графіки. Його особливі заслуги у розвитку не ілюстративної станкової гравюри. У творчому доробку численні експерименти з офортами, ліноритами, літографіями, кольоровими монотипіями. У своїй творчості він був нонконформістом, створивши велику кількість змістовних, формально цілісних естампів, якими засвідчив широту своїх суспільних і творчих інтересів та небуденний графічний талант.

 

 

Літопис УПА – документована Історія


35 років тому в Канаді з’явився перший том видавництва “Літопису УПА” – серії книг, у якій публікуються документи і матеріяли з історії УПА та Збройного підпілля ОУН. Початок цьому виданню дали колишні вояки УПА, які в результаті Великого рейду 1947 – 49 рр. опинилися в Західній Європі, а опісля в Північній Америці. “Літопис УПА” – це спільне видання Об’єднання колишніх Вояків УПА США і Канади та Товариства колишніх Вояків УПА ім. ґен. Тараса Чупринки в США і Канаді. Від початку заснування видавництва появилося 67 томів у трьох серіях. До друку готуються також подальші книги.
 

Неканонізований Кобзар - знані й маловідомі автопортрети, портрети та світлини Тараса Шевченка


Мало хто знає, що є понад сто двадцять портретів Тараса Григоровича й шість замальовок з натури, зроблених на смертному одрі. Серед них — парадні парсуни й дружні шаржі сучасників, карикатури пензля Карла Брюллова, Василя Жуковського, Василя Штернберга, Михайла Микешина, які добре знали генія й бачили його в різні життєві моменти.
 

Подорож старими Чернівцями разом із Кайндлем


Майже сто років тому з нагоди 500-ліття першої писемної згадки про Чернівці вийшла друком "Історія Чернівців від найдавніших часів до сьогодення", написана німецькою мовою. Її автором був відомий буковинський історик та етнограф, професор Чернівецького університету Раймунд Фрідріх Кайндль (1866-1930).
 

Раймунд Фрідріх Кайндль. Монографія “Гуцули”


Історик, етнограф, фольклорист aвстрієць за національністю Раймонд Фрідріх Кайндль веде свій родовід з Буковини. Як напише він пізніше, там, серед навколишніх іншомовних поселень, живе “в зашумлених правічним лісом горах – таємничий маленький народ верховинців-гуцулів”. Розтаємниченню цього етносу України і присвятив Р.Ф.Кайндль цілий ряд своїх досліджень (на цю тему ним написано понад 300 книг і статей, зокрема монографію “Гуцули”), так високо оцінених І.Франком.
 

Унікальне дослідження “Скульптура українського авангарду”


Сигнальний примірник унікального дослідження “Скульптура українського авангарду” (1905-1918 рр.) відомого львівського пошуковця і митця Олеся Ноги побачив світ у видавництві “Українські технології”.
 

Фразеологiя перекладiв Миколи Лукаша, Словник-довiдник


Пропонований словник-довідник - перша в історії вітчизняної лексикографії спроба якнайповніше описати індивідуально-авторські вживання фразеологічних одиниць, приказок, примовок, прислів'їв та ін. в мові перекладів видатного українського перекладача, літературознавця, лексикографа другої половини XX ст. Миколи Лукаша.
 

"Діячі Науки і Культури Лемківщини". Іван Красовський


Щоби якось ліквідувати «білу пляму» в історії лемків, сприяти відродженню кращих традицій колишніх мешканців Західних Карпат, правління Фундації дослідження Лемківщини у Львові вирішило підготувати і видати довідник «Діячі науки і культури Лемківщини». Довідник допоможе лемкам, розсіяним по всій планеті, та їх сусідам краще зрозуміти ту істину, що вихідці Західних Карпат мають чим похвалитися перед світом.
 

"Полтавська Шевченківська енциклопедія" Петра Ротача


Письменник і літературознавець Петро Ротач своєму найдорожчому творінню дав скромний підзаголовок: «Спроба обласної (крайової) Шевченківської енциклопедії». Але ця спроба є дуже вдалою, і якби в усіх областях науковці зробили те саме, що зробив Петро Ротач, – нація одержала б неоціненний посібник для вигартовування свого духу й інтелекту.
 

“Труш малює...” - серія досліджень, присвячених творам українського живописця Івана Труша


"Труш малює.." - Саме так називатиметься нова серія досліджень, запроваджених у Львові та присвячених окремим малярським циклам видатного українського живописця Івана Труша. Перше монографічне дослідження із цієї серії – “Труш малює Італію” авторства мистецтвознавця Юрія Ямаша – презентували в художньо-меморіальному музеї Івана Труша.
 

«Адальберт Ерделі» - монографія Івана Небесника


Ґрунтовне документальне, роз­лого ілюстроване видання стало можливим за підтримки президента України Віктора Ющенка. Автор монографії Іван Небесник — ректор Ужгородського інституту мистецтв ім. А.Ерделі — присвятив дослідженню життя і творчості митця, біографія якого за радянської влади свідомо замовчувалася, двадцять років наполегливої праці. Адальберт Ерделі на порубіжжі ХХ—ХХІ століть постає як уособлення європейськості українського малярства.
 

«Декамерон» Джованні Бокаччо: авторський переклад Миколи Лукаша


В Національному музеї літератури відбулася презентація нецензурованого перекладу класичного твору з понад 600-літньою історією. Мова про «Декамерон» Джованні Бокаччо: у тому варіанті, в якому прагнув донести його до читача геніальний перекладач Микола Лукаш. Щоправда, як розповів на презентації укладач цього 900-сторінкового тому Леонід Череватенко, себе він називав не перекладачем, а українським письменником («Хіба я гірше пишу, чим Ліна чи Вінграновський і Драч?»)
 

«Легендарна Оксана Петрусенко» художньо-документальна повість Миколи Кагарлицького


Четверте, значно перероблене і суттєво доповнене, видання художньо-документальної повісті Миколи Кагарлицького «Легендарна Оксана Петрусенко». Автор, ґрунтуючись на раніше невідомих історичних матеріалах і спогадах сучасників, простежує тернисті шляхи артистки.
 

«Трипільська культура. Спогади про золотий вік» у видавництві «Фоліо»


У кожної країни – свій золотий вік, свої спогади про нього, свої легенди. Головна українська легенда – Трипілля. Всі говорять про таємничий час трипільської культури, але мало хто достеменно знає, що ж це за епоха і чим вона унікальна. Заповнити прогалину в цьому взялися Наталія Бурдо і Михайло Відейко – подружжя, яке давно досліджує добу Трипілля. Щойно вони видали грунтовну, щедро ілюстровану книгу – «Трипільська культура. Спогади про золотий вік». Вийшла у світ вона у видавництві «Фоліо» в художньому оформленні І.Осипова накладом усього 2000 примірників.
 

Пошук на сайті

Що маємо