Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого

Українська епічна традиція


Епічна традиція, без сумніву, є одним із найбільш знакових феноменів національної словесності і культури. Успадковані зі скарбниці духовних надбань Київської Русі билини київського циклу розповідають про славних і непереможних героїв-богатирів. Думи та історичні пісні, створені у часи козаччини, сповнені неприхованої гордості за тогочасних воїнів - безстрашних і непримиренних до ворога, але не позбавлених рис духовності та християнської моралі.
 

ФОЛЬКЛОРНА ОСНОВА ПЕРЕКАЗУ ПРО СМЕРТЬ КНЯЗЯ ОЛЕГА


У статті розглядається відомий сюжет про смерть князя Олега від власного коня. Автор виклав різні точки зору дослідників щодо літописного переказу та ісландської саги про Орвара Одде. Він стверджує, що немає ніяких підстав вважати літописний варіант норманським запозиченням, а свій висновок підтверджує фольклорним та етнографічним матеріалом. Таким чином, в основі досліджуваного сюжету лежать давні язичницькі вірування українців про сакрального героя, а тому цю смерть необхідно сприймати як ритуальну, прив’язану до історичного князя Олега.

 

Фолькльор Полісся. Про чарівні казки, казки про тварин, небилиці


Язичницьке світосприйняття з часом злилося із християнською мораллю - і ми вже зустрічаємо згадки про Христа, християнських святих, проголошення "Отче наш" і под. Замовляння практикувалися майже в усіх сферах життя - у лікуванні, в особистому житті (любовні), в побутово-господарській і навіть соціальній практиці (останні утворилися найпізніше). Щира віра в магічну силу слова, властива первісній людині, поступово втрачається, проте відомі й нашим сучасникам побажання, благословення та прокльони зберігають живу згадку про неї.
 

Пошук на сайті

Що маємо