Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Олег - сторінка автора

Фото     →     Олег     →     старовина     →     Брама
1 29-02-2008       Олег
 

Дякую за розповідь, бо ми були проїздом і не було в кого запитати!

2 29-02-2008       Денис Мамчик
 

ну це вже точно Кременець..

------------------------------ 

 Тернопільська обл., Кременецький р-н, Кременець м. , Замкова вул.

 XII ст. був побудований дерев'яний замок (за іншими даними - навіть у IX ст.).

Перші писемні згадки – у Волинському літописі 1226, коли володар замку Мстислав Удатний розбив під містом війська угорського князя Андрія ІІ, та Іпатіївському літописі у 1227.

У 1240-41 замок витримав напад військ хана Батия, ставши першою фортецею (від часів Чінгісхана), яку не змогли здобути татаро-монголи.

У 1254 Данило Галицький завдає поразки орді хана Куремси.

У 1259 оборонні споруди замку розібрані за умовами угоди з ханом Бурундаєм.

В к. XIII ст. замок відбудовано у кам'яних конструкціях. Дитинець займав крайню частину гори, що видавалася в сторону долини, і мав неправильну форму. З напільної сторони кам'яна стіна тягнулася прямою лінією від краю до краю гори, а в іншій частині повторювала конфігурацію мису. Залишок гори, вочевидь, був обнесений частоколом.

У 1536-1556 господаркою замку є дружина короля Сигізмунда І Бона Сфорца д'Арагона, на честь якої названа замкова гора - Бона. Укріплено замок, який мав високі стіни, три вежі, казарми, господарські будівлі, порохівні та гармати.

У жовтні 1648 після шеститижневої облоги замок було захоплено та зруйновано військами Кривоноса М. Після цього замок не відбудовувався.

  До нашого часу збереглися квадратна в плані в'їзна двоярусна надбрамна вежа з арочним готичним проїздом, вежа з боку міста та частина оборонних стін (товщина 2,3 м, висота 8-12 м), що завершуються зубцями-мерлонами та мають щілиноподібні бійниці.

З сайту

http://www.oko.kiev.ua/Monument.jsp?monumentId=180 

--------------------------------------------- 

 

          


Пошук на сайті

Що маємо