Таке явище схоже з Блакитним Місяцем, про яке люди знають більше.
Водночас Чорний Місяць люди не зможуть побачити через його розташування в ці дні / фото pxhere
Наприкінці 2024 року у нічному небі відбудеться ще одна рідкісна астрономічна подія. 30-31 грудня люди зможуть побачити Чорний Місяць, пише IFLScience.
Швидше за все, ви могли чути про Блакитний Місяць, яке є більш відомим явищем та яке відрізняється від Чорного Місяця.
“Блакитний Місяць, який отримав свою назву від видання 1937 року “Альманаху фермерів штату Мен”, може відбуватися у двох випадках. Це або третій повний Місяць у сезоні з чотирма повними Місяцями (зазвичай сезони мають лише три повні Місяці), або другий повний Місяць у місяці. Цікаво, що це друге визначення є найпопулярнішим, але насправді воно побудоване на непорозумінні. У статті 1946 року, написаній для журналу Sky and Telescope, Джеймс Г’ю Прюетт помилково назвав Блакитний Місяць другим Місяцем того ж місяця. Хоча він і помилився, ця ідея залишилася в народі з того часу”, – нагадали у матеріалі.
Відео дня
Таке пояснення є заплутаним, проте важливим, адже Чорні Місяці теж мають два визначення, які працюють за схожим принципом. Водночас якщо Блакитний Місяць базується на кількості повних Місяців за певний період, то Чорний Місяць сфокусований на кількості молодиків. Тому це або третій молодик у сезоні з чотирма молодиками, або другий молодик за один місяць.
Зазначається, що прийдешній Чорний Місяць буде прикладом другого визначення та відбудеться о 16:26 за центральноєвропейським часом, а за східноєвропейським (за яким живуть в Україні) о 17:26. У США таке явище відбудеться 30 грудня, а у Європі, Африці та Азії – 31 грудня.
“Чорні Місяці трапляються рідко, але ті, що визначаються як другий з двох протягом одного місяця, є більш поширеними (трапляються раз на 29 місяців), ніж сезонні (трапляються раз на 33 місяці). Останнє відбулося 19 травня 2023 року”, – підкреслили в IFLScience.
Проте вчені кажуть, що таку рідкісну астрономічну подію не можна буде побачити в нашому небі, адже Чорний Місяць відбувається, коли Місяць знаходиться майже між Землею та Сонцем, що ускладнює його спостереження, через те, що сторона, освітлена Сонцем, повернута від Землі.
“Однак відсутність Місяця на нічному небі також може бути чудовим часом для загального спостереження за зірками, оскільки менше світла заважає”, – додали у матеріалі.
Інші природні явища у світі
Як писав УНІАН, у 2025 році північне сяйво буде особливо яскравим. Одним із найкращих місць для його спостереження є фінський регіон Лапландія. Також насолодитися північним сяйвом можна у Тромсе в Норвегії, Абіско у Швеції та в Національному парку Тінгвелір в Ісландії.
Також українські дослідники, які перебувають в міжострівному морі Скоша, що у південній частині Атлантичного океану, показали неймовірне явище. На відео можна побачити неймовірний захід Сонця з висококупчастими хмарами.