Щоб не мати проблем із ТЦК, треба отримати дозвіл на зміну місця проживання.
Для військовозобов’язаних, які не дотримуються вимог закону, передбачені штрафи / фото міськвиконкому Южноукраїнська
Якщо призовник чи військовозобов’язаний хоче змінити місце проживання, він зобов’язаний повідомити про це Територіальний центр комплектування та соцпідтримки, у якому приписаний, і отримати дозвіл, щоб не виникло проблем, пояснив юрист Дмитро Франчук виданню РБК-Україна.
За словами юриста, законодавство України вимагає, щоб військовозобов’язані, призовники та резервісти повідомляли ТЦК про зміну місця проживання протягом 7 днів для внесення відповідних змін у військово-облікові документи.
При цьому військовозобов’язані повинні дотримуватись процедури. Спочатку вони мають звернутися до ТЦК за старим місцем реєстрації, в заяві вказати причини зміни місця проживання та отримати дозвіл на зняття з обліку. Тоді потрібно знятися з обліку за попередньою адресою й отримати довідку про зняття з обліку.
Відео дня
Потому після реєстрації за новою адресою слід звернутися до ТЦК за місцем нового проживання й подати військово-облікові документи для внесення змін. А тоді ще повідомити ЦНАП про зміни. При зверненні до ЦНАПу для реєстрації місця проживання треба мати військово-обліковий документ з відміткою про взяття на військовий облік за новим місцем проживання.
Читайте також:
У ТЦК мобілізують працівників, попри наявність документів про бронювання, – нардеп
Неявка в ТЦК по повістці: адвокат відповів, скільки разів і кого можуть штрафувати
Рада підтримала ліквідацію МСЕК з 2025 року: що буде замість них
Утім, можуть бути нюанси, до яких адвокат радить бути готовим. Наприклад, якщо чоловік підлягає мобілізації або отримав повістку, ТЦК може не дозволити йому знятися з обліку до завершення процедури.
Також Франчук попереджає, що у воєнний стан контроль з боку ТЦК посилений, і будь-які переміщення призовників, військовозобов’язаних без погодження можуть мати серйозні наслідки. Зокрема, якщо призовник не повідомить ТЦК про зміну місця проживання, за це можуть оштрафувати за статтею 210 КУАП у розмірі від 17 тис. до 25,5 тис. грн.
Якщо ж ТЦК затримує оформлення, радить адвокат, військовозобов’язаний може звернутися письмово із заявою, посилаючись на законодавство; поскаржитися керівнику ТЦК або вищого органу військового управління або ж проконсультуватися з юристом.
Інші роз’яснення юристів для військових і військовозобов’язаних
Раніше УНІАН повідомляв, що чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані протягом семи днів повідомляти відповідні органи про зміну сімейного стану, роботи та інші дані. Це потрібно зробити у семиденний термін. Оновити інформацію можна також через ЦНАПи і через “інформаційно-телекомунікаційні системи”.
Крім того, адвокатка Євгенія Рябека пояснила, що після поранення військовий має право отримувати грошове забезпечення та додаткову винагороду під час лікування, яке може тривати мінімум один тиждень і максимум чотири місяці. Однак у деяких випадках законодавство передбачає триваліші терміни лікування.
Таож очільниця Українського центру захисту прав людини Людмила Денісова зазначала, що людей із помірними психічними розладами, згідно з новими правилами ВЛК, можуть визнавати придатними до служби.