Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Сторінка автора - Коммунарец

Проза     →     Коммунарец     →     Реальність і містика
 
Будинок №6 чи перевернутий №9?
 

Містика: Будинок №6 чи перевернутий №9?

 

Якби Рембрандт або Леонардо да Вінчі матеріалізувалися з єдиного енергетичного поля Землі, то вони були б зачаровані натурою і невимушеною грою акторів.

Серед смеркової кімнати - свічка горіла і жила, тріщала радісно і плакала одночасно… Згораючи вже майже до кінця, вона освічувала обличчя тих, хто зібрався навколо неї. ЇЇ полумя не блимало, а стояло непорушно. Навіть подихи людей були такі тихі, наче вони зовсім не дихали. Іноді свічка починала нервувати і ганяти тіні людей по стінах, коли зненацька спокійна музика Вівальді перетворювалася на грім литавр і бій барабанів… А потім знову затихала під тоскний плач скрипки, входячи у зимовий ступор і знову розливалася у приміщенні, як весна бурлива…

Ніхто з людей не то що нічого не говорив, а навіть не міг поворухнутися, зачаровані музикою. Хто що думав - нікому не відомо. На очах всіх вогник свічки спихнув ярко в останній раз і повільно почав згасати, і музика відіграла їй прощальний реквієм…

Разом із згасанням свічки поворухнулася жінка, наче згасле життя однієї дало поштовх іншому життю, і піднявши стопку сказала:

- Щоб сміття не переводилося!

Допивали вже у темряві.

Спалах запальнички висвітив картину, коли всі троє протягнули руку зі стопкою до столу, наче давали клятву Гораціїв. Їх червоні накидки як плащі древнього народу ховали від усіх кров і біль відважних людей, які завжди готові до бою з гідрою хаосу і не тільки. Це, хто взяв на себе гріхи людей, збираючи те, що розкидають останні, несучи хрест з мітли і шуфлі, ще й допомагаючи іншим.      

Якогось такого приводу зустрітися і випити не було. Та це тільки так спочатку здавалося. Підсвідомість аж пищала – так хотіла розслабитися, виговоритися і приглушити образу на життя…

Коротше. Традиція виставитися, як хто йде у відпуску. Традиція… Сьогодні прочитав на коробці «Цельсій»: горілка зроблена на замовлення ТОВ «Національні алкогольні традиції». Угу.. На презервативах будуть писати: на замовлення ТОВ «Національні сексуальні традиції». Обржаться можна… Ну в мене свій привід. Закінчення місії. Типу «Без мандату і без ГМО».

Раніше в мене були такі зустрічі, правда в інших умовах. Називалися вони «Кафедра». Та й ця не гірша. Сидимо, «перетираємо теми»… Одна каже:

- Вчора читала Гейне… Він писав, що розумна людина не бачить недоліків, а дурна – постійна на них вказує.

- Я теж вчора дочитав нотатки Наполеона.

Захоплююся жіночою здатністю до виживання, мені краще гепнути і по новому построїти. А от їм… Ні, особливо захоплює жіноча помста. Ото вже наслухався… Особисто у мене є двоє у домі. Одне прізвище, а які різні люди (не родичі)! Одну називаю білою магією «Ангел», а іншу – чорною: «Комісарша». В останньої багато прізвиськ, даних мешканцями і як не дивно, щось є в них. Поруч машини глохнуть, не заводяться… А біля іншої - море конвалії. Скоро квітнути килимом будуть на площі 7х3 метри. 

 Наговорилися. Вражає несправедливість повсякденна і повсякчасна… Бідкаються і жиріють, економлять і шикують – і все це одночасно. Але то інша історія…

А потім одна принесла половину торта. «Празький». Правда сказала, що хтось виставив його біля її комірки. Це був самий смачний торт за моє життя, хоча колись  мене обслуговував офіціат у самому найкращому готелі Києва.

Я от задумливий щодо свого домовьонка… Наречу його «Шльопа». Знову бігає мені назустріч у шльопанцях і щезає за мною, як я виходжу з ванни. В мене аж волосся дибки стало сьогодні. Добре, що шкоди не робить. Думаю от вночі покупатися, щоб перевірити і записати на плівку це.

Щойно думка прийшла. Таке враження, що він любить чисту людину, але митися не любить.

На будинку висить табличка з номером будинку. Тільки от ніяк не збагну, який його справжній – 6 чи 9? Табличка завжди перевернута, не дивлячись на всі мої спроби відновити справедливість.   

 1 2 3 4 5  
Бал 0
Середній бал 0
Перегляди 583
Коментарі 1
Дата надходження 12-05-2011
Дата створення 12.05.2011

Пошук на сайті

Що маємо