Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Ольга Козакевич-Дядинюк
Ім'я:

Ольга Козакевич-Дядинюк

Про автора
Ольга Дядинюк, з роду Козакевичів - визначна мисткиню-малярку, яка співпрацювала з чоловіком - Василем Дядинюком - та ділила з ним долю й недолю. Вона народилася в 1903 р. в Самборі, в 1912-1918 рр. вчилася в ліцею в Люцерні у Швайцарії, потім склала іспити в українській гімназії в Самборі. В 1924 р. Ольга Козакевич вступила до мистецької школи О.Новаківського у Львові і сприймала всі "істини" у формі постімпресіонізму. їздила разом з і його школою в Карпати, зокрема до Космача й брала участь у виставках школи у Львові. Проте Новаківський не звертав особливої уваги на рисунок, він був неперевершеним кольористом, тому Ольга в 1927 р. перейшла до рисункової групи відділу архітектури Львівської політехніки. Закінчила курси в 1932 р. Але ще в 1930 р. вийшла заміж за Дядинюка, що вже мав досвід у різних стилях і малярських техніках. Отже під впливом чоловіка Ольга скристалізувала свою мистецьку мову, зокрема у візантизмі з деякими модерними рисами. Тоді намалювала низку картин з релігійною тематикою, між ними "Благовіщення" для митрополита Андрея, що находилася в каплиці Св. Духа при Українській богословській академії у Львові. Створила картину за міфологічну тему "Гермес, Орфей та Евридика", виконала низку ілюстрацій до творів М. Гоголя ("Ніч перед Різдвом" тощо). Проживаючи з родиною в Коломиї в 1941-1944 рр. Ольга Дядинюк не мала відповідної атмосфери для творчости, мусіла працювати в одній установі, зокрема в часі хвороби свого чоловіка.

Коли по його смерті опинилася в Німеччині, в Оберсдорфі, а згодом в таборі скитальців у Міттенвальді в Баварії, почався новий етап її творчости. З 1946-1949 рр. походять її твори "Свята Ольга" й прекрасна композиція "Плач Ярославни" — у стилізації українського візантику. В цій же картині мисткиня зобразила найсильніший і найвимовніший момент епосу "Слово о полку Ігоревім". Була активною членкою "Спілки українських письменників, мистців і науковців" у Міттенвальді, що її заснували й вели увесь час проф.Василь Лев, письменниця Дарія Ярославська й мистець Іван Кейван.

В Америці, куди мисткиня переїхала в 1949 р., створила композиції "Св.Юрій, Діва й Семиголов", "Княжі лови" й "Шестикрилець" теж у дусі української візантики. Вони видержані в композиції й надзвичайно згармонізованому кольориті, не кажучи вже про перфектний рисунок.

"Велика княгиня свята Ольга" нагадує вірно ікону доби Київської держав. Ольга Дядинюк ґрунтовно простудіювала історію Княжої України. Тому вірно відтворила теж об'єкти архітектури та всякі деталі тієї світлої доби тобто її духовість.

В останніх роках Ольга Дядинюк працювала над картинами на тему "Лісової Пісні" Лесі Українки й на інші теми. Вона наскрізь оригінальна малярка і своїми творами значно збагатила українське мистецтво.
Роботи автора:  
Картини (1)
   
Коментарі (0):  
   
Новини автора
 
 

Пошук на сайті

Що маємо