Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Микола Фалафівка - Nick Falafivka
Микола Фалафівка - Nick Falafivka
Ім'я:

Микола Фалафівка - Nick Falafivka

Про автора

„RIA ЛЬВІВ” Журнал N 3 (102) листопад 2009 року 

ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ ДОБРОМУ НАСТРОЮ

Хіба тільки дуже наївна людина сьогодні може думати, що художник – це той, хто вміє правильно намалювати вулицю у перспективі, а людину – схожою... Винахід фотографії позбавив митця потреби вимальовувати дійсність такою, як вона є. Натомість йому залишились емоції, фантазії, ідеї, сни... Тож головна риса сучасного художника – чутливість до «вібрацій» світу, здатність вловити настрій миті, відчути особливість фактури... і показати нам: дивіться, ось він, новий ракурс вічної форми. Який знак стоятиме перед цим меседжем, плюс чи мінус, залежить від того, є сам художник оптимістом чи песимістом, тобто, як в тому анекдоті, вважає він наш світ найкращим зі світів, чи підозрює, що так воно і є. Львівський художник Микола Фалафівка – «сонячна» людина. Йому подобається світ, у якому він живе.

Сюжети полотен Миколи складаються з «вершків» класичної естетики: звабливих жінок, старої архітектури, ніжно-соковитих квітково-плодових натюрмортів... Але професійна орієнтація в асортименті пластичних здобутків мистецтва ХХ століття, добрий смак і почуття гумору не дозволяють художнику потрапити на територію банальності. Сюжет для нього на другому місці, на першому – настрій: переважно – грайливо-іронічний, часом – меланхолійно-романтичний, інколи - лагідно-лінивий, як сонечко влітку надвечір.

Микола – віртуозний рисувальник. У нього - безпомилкове відчуття лінії та бездоганна композиція. Художник не любить багатослівності в своїх роботах, не зловживає деталями, перетворюючи індивідуальну привабливість кожної своєї моделі на «логотип». Напевно, це було б занадто, по-креслярські, сухо, якби не акварельний, мерехтливо-«місячний» колорит. Його вишукані нюанси врівноважують лаконічну категоричність силуету, залишаючи простір для чуттєвості форми.

Хоча Микола Фалафівка уславився, в першу чергу, як автор вишуканих вигадливих «ню», насправді він – художник універсальний, в одному «форматі» йому нудно. Аби «рука» не забувала академічного вишколу, Микола періодично вправляється в реалістичному портреті, може і копію під настрій зробити, переодягнувши друзів у костюми відомих персонажів, кілька разів занурювався у біблійну тематику, активно працює в поліграфічному дизайні та рекламі, займається фотографією. Тобто, йому цікаво все, що є цікавого і привабливого в сучасному світі: духовні екскурси і фактурні принади, вічні цінності класики і нові технологічні забавки. Власне, оцей драйв смакування життя, який випромінюють твори Миколи, і є однією зі складових його популярності і «тут», і «там».

Історик мистецтва Наталія Космолінська

Роботи автора:  
Картини (16)
Фото (12)
   
Коментарі (4):  
  Картини (3)
  Фото (1)
   
Новини автора
 
 

Пошук на сайті

Що маємо