Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Марія Баліцька
Марія Баліцька
Ім'я:

Марія Баліцька

Про автора

«ЇЖАК на долоні»

завів Марію Баліцьку до Національної спілки письменників України

 

7 лютого 2011 року Президія Національної спілки письменників України прийняла до рядів майстрів красного письменства тернополянку Марію Баліцьку.

Довга і терниста була стежина письменниці від маленького села Піщане – через Тернопіль – до столиці України, де й вирішуються долі літераторів. Розуміючи, що сила – в постійності,  Марія Баліцька (Шаваровська) наполегливо, як правдива Козеріжка, йшла вгору. Стартувавши як авторка ліричних поезій, вона сміливо опановувала нові жанри й досягла неабияких вершин. Приміром, співана поезія Марії Баліцької звучить десятками пісень по радіо і телебаченню регіонального і всеукраїнського й міжнародного рівнів; її роман «Музика Землі» увійшов до дванадцяти кращих творів з України, представлених у Торонто на Міжнародну премію імені Олени Теліги, а п’єса «Веселкове Диво» зайняла друге місце у Всеукраїнському конкурсі «Коронація слова-2009». Твори Марії Баліцької вивели її до перемог й у інших всеукраїнських конкурсах, завдяки яким вона стала Лауреатом літературних премій імені Володимира Вихруща (2004 р.) та Мирона Утриска (2010 р.); дипломантом конкурсу «Українська Мадонна». Твори Марії Баліцької охоче друкують газети «Літературна Україна», «Вільне життя», «Свобода», «20 хвилин», «Подільське слово», «Зборівська дзвіниця»;  альманахи «Подільська толока», «Жайвір»; часописи «Жінка», «Освітянин», «Промінь Любові», «Літературний Тернопіль»…

На сьогодні у творчому доробку Марії Баліцької 28 друкованих книг, серед яких казки, п’єси, книги-розмальованки, збірки лірики і духовних поезій, романи, віршована проза та співана поезія.

Марія Баліцька невтомно працює над собою, опановує все нові жанри та охоче допомагає молодим у шліфуванні пера, у роботі над Словом. Для цього створила і ось уже четвертий рік видає власним коштом газету Тернопільського обласного літературного обєднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України «Літературна криниця», де періодично виходить сторінка для найменшеньких читачів «Криниченька». Найкращі твори зі згаданої сторінки увійшли до колективної книжки-розмальованки для малят-дошкільнят «Сонячна криниченька», яку придумала і впорядкувала Марія Баліцька.

Працюючи головним редактором газети Тернопільського національного економічного університету «Університетська думка», Марія Баліцька гуртує довкола часопису студентську молодь, навчаючи їх умінню виписувати відчуття серця у прозу чи у поетичні рядки. Кращі студентські твори виходять у світ спочатку на літературно-мистецькій сторінці «Марійчине намисто», а вже згодом – у літературно-мистецькому альманасі «Серцеспів», що свідчить про мінімальне втручання редактора до написаного серцями студентів.

До Національної спілки письменників України Марія Баліцька увійшла із романом, присвяченим справжнім матерям, «Їжак на долоні».

Залюблена серцем у рідний край, найбільше творів – прозових і поетичних – письменниця присвячує славному Тернополю і прекрасному Тернопіллю. Марія Баліцька вважає, що разом із нею до Національної спілки письменників України увійшов весь тернопільський край.

 

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КРАЙ

 

Медобори задивились увись.

Купина цвіте Неопалима.

Серцем ніжно в молитвах  горнись:

Рідний край – то дивовижна сила!

 

Приспів -1: Край

Пшеничних перевесел

Край

Криниць, джерел і плеса,

Край

Суниць, грибів і зілля, -

Моє миле Тернопілля!

 

Ластівки літати вчать малят…

Знов лелека радісно клекоче…

Соловї влаштовують парад

На калині у саду щоночі.

 

Приспів -2: Край

Калини з солов’ями.

Край

Родини, тата й мами…

Край

Традицій і весілля…

Моє рідне Тернопілля!

 

Працьовиті люди – як весна:

Представляють в світі Україну…

На Різдво колядка голосна

Християн єдна в одну родину.

 

Приспів -3:

Край

Колядок і щедрівок.

Край

Веснянок і гаївок…

Край

Гостини з хлібом-сіллю, -

Моє славне Тернопілля!

 

Марія Баліцька (067-2676493), м.Тернопіль

 

Роботи автора:  
Вірші (2)
Проза (5)
   
Коментарі (0):  
   
Новини автора
 
 
20-02-2011       МАТЕРІ

Пошук на сайті

Що маємо