Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого

Вогнеходіння, або Літературне об’єднання «Кобзар» на «Трипільському колі».


Фестиваль «Трипільське коло»  – насправді найпозитивніша подія цього літа. І це насправді вільна територія від алкоголю та тютюну. Проте, емоційні барви зовсім не втратили своєї яскравості.  Багато вогненної поезії, динамічної музики, пристрасного танцю, чарівного полум’я та безліч чого іншого назавжди залишиться у пам’яті учасників та гостей фестивалю. 

Всеукраїнській організації  «Кобзар» також довелося долучитися до цього свята. Проте, всупереч звичаю, на цей раз Літературне об’єднання завітало на фестиваль не тільки з чудовими віршами, а й ще зі справжнім полум’ям.  Розжарені вуглини багаття запрошували не лише цікаво провести  час в дружньому колі, але і пройтися по ним  босоніж. Тренінг  вуглеходіння  був  організований  друзями ЛО «Кобзар» -  членами київського клубу  "Гориця". Сергій Веретюк – справжній майстер слав‘яногорицької  боротьби зумів провести крізь полум’я майже 150 бажаючих учасників тренінгу. 

- Чесно кажучи, ми не очікували такої кількості сміливців. Ну 10 чоловік, ну 20. Але ж не 150 – 200!  Це був перший масовий тренінг  зовсім не підготовлених людей. Коли група зібралась, я був впевнений, що як тільки дійде справа до вуглеходіння, від бажаючих залишиться ледве 5 – 6 чоловік. Але – усі 30 – 50 хвилин підготовки витримав кожний з тих, хто до нас прийшов. Та кожний зміг пройти крізь полум’я та вугілля. Деякі зробили це 2 – 3 - 4 разі.  – Прокоментував подію Сергій Веретюк. 

- Так, це було дуже чудово та цікаво! – Розповіла Юлія Червінська, представник видавництва «Грані-Т».  – Звісно, ми запросили колектив ЛО «Кобзар» на «Трипільське коло», як наших друзів та партнерів, але ми не очікували такого великого дійства. Справжнє величезне багаття спочатку налякало, потім привабило, а потім притягнуло до себе. Ще й вірші під час цієї події лише додали урочистості та дивовижності.

- Якщо ця казковість, яку привезло ЛО «Кобзар»,  є підтримкою вітчизняного фентезі, то можна з певністю бути спокійним: українське фентезі отримає свій найдостойнішій  розвиток. Ми у захваті! – поділилась враженням представник журналу «Дніпро».

- Коли нас запросило видавництво «Грані-Т» на цей фестиваль у якості учасника літературного майданчику, ми сильно задумались. А с чим ще можна приїхати, окрім як з віршами, прозою та літературними конкурсами? – Розповів голова ВГО ЛО «Кобзар» Дмитро Папета. – За три дні фестивалю, гості вже достатньо  наслухалися прекрасних текстів та трохи втомились від різноманітних конкурсів та вікторин.  Дуже хотілося їх чимось розважити. Чимось таким, щоб кожний запам’ятав на все життя цю подію. Та нам вдалося знайти вірне рішення. На щастя, наші друзі – київський клуб «Гориця», дали свою згоду, та організували на майданчику справжню казку.  Кожний, хто завітав до літературної сцени  у цей час, отримав яскраві враження на все життя.

Ще було б непогано розповісти про кожного, хто зміг долучитися до вуглеходіння, показати його обличчя під час подорожі босоніж по майже двохметровому багаттю, його захват, гордість, здивування, сльози радості… Але ж таких було так багато, що навіть об’єктив фотоапарату не зміг вмістити усіх гостей літературного майданчику.

- Це тільки початок. – Завірила учасників фестивалю Лера Крок, заступник голови ЛО «Кобзар». - Українське фентезі – справжнє  диво сучасної літератури. Ми повинні допомогти йому розгорнутися на повну силу. А тому запрошуємо усіх на перший фестиваль українського фентезі 21 – 22 серпня у Київську фортецю, під час якого кожен гість відчує себе головним героєм казки. 

Кіра Корнеєва.
 
Світлини до статті:

 Фото 1.  Полум'я для Трипілля від клубу
Фото 1.  Полум'я для Трипілля від клубу "Гориця"

Фото 2. Початок тренингу
Фото 2. Початок тренингу

Фото 3. Підготовка вугляної дорожки
Фото 3. Підготовка вугляної дорожки

Фото 4. На вугіллях Голова Київського обласного осередку ЛО "Кобзар" Ігор Нечипоренко.
Фото 4. На вугіллях Голова Київського обласного осередку ЛО "Кобзар" Ігор Нечипоренко.

Фото 5. Сергій Веретюк та дуже здивована Юлія Червінська (представник видавництва Грані-Т)
Фото 5. Сергій Веретюк та дуже здивована Юлія Червінська (представник видавництва Грані-Т)

Фото 6. Вогнепроходці
Фото 6. Вогнепроходці

 

Пошук на сайті

Що маємо