Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого

Інтерв'ю з Галиною Пагутяк: «Наша література схожа на хворого, що розучився рухатися»


Цілком можливо, що Галина Пагутяк з кішок, точніше з левів. Про це говорить її пишна золота грива і незалежний характер. Цілком можливо, що вона – нащадок роду Дракули, письменниця сама говорить про це. Цілком можливо, що пісня «Вона» написана саме про Галину. У всякому разі, образ героїні цієї пісні я собі уявляла саме таким.
 

Авторські прикраси Соломії Сенчик


Мода, як відомо, дама примхлива і мінлива. Не встигнеш звикнути до одного стилю, як уже доводиться радикально міняти свій гардероб. Але є речі, які залишаються незмінно актуальними. До них відносяться й авторські прикраси. Витвори відомих і не дуже майстрів нададуть образу кожної жінки неповторності.
 

Виставка Олександри Брикси: Львів, акварелі, джаз...


Для мене Львів асоціюється з дощем та ароматом кави. А музика – звичайно, джаз, бо тільки він переплітається з дощем. Це місто – Мекка для митців. Художники і музиканти створюють шедеври, прості, як дощ, легкі, як акварелі…
 

Віра Манько: Писанка - це історична пам'ять


Віра Василівна Манько має у своїй колекції близько 2 тисячі зразків українських писанок.
 

Ігор Копчик: «Ми є частиною природи, а так відгородилися від неї»


Після недовгого блукання лабіринтами підвальних коридорів у старовинному будинку в центрі Львова, потрапляю до майстерні Ігора Копчика. Тут народжуються його унікальні роботи, тиснені на шкірі.
 

Інтерв'ю з Наталею Музикою - редактором дитячого сайту «Писанка»


«Я — Писанка-Мальованка, твоя нова знайома, а це Ангелятко — мій надійний захисник і порадник. Я дуже сподіваюся, що ми станемо друзями», – такими словами відкривається дитячий сайт храму святої Олександри м. Херсона (адреса в Інтернеті velikden.ks.ua). З засновницею цього сайту спілкується Олександра ЧАУС.
 

Інтерв'ю з Юрієм Гайдою - директором художнього салону «Равлик»


Художній салон «Равлик», що у місті Львові, існує вже 15 років, а 5 років тому тут почала працювати художня галерея. Ми вирішили порозпитувати директора салону, Юрія Романовича Гайду, що і до чого.
 

Квітка Цісик навіть чоловіка–американця вчила українській мові, щоб разом із ним приїхати на Батьківщину


Мабуть, у кожного є своя улюблена квітка. Моя улюблена — Квітка Цісик. Проведімо невелике ненаукове дослідження феномену Квітки — знаменитої української співачки в Канаді, яка завтра могла б відзначити свій 57–й день народження.
 

Кольоровий світ Івана Сколоздри


Іван Сколоздра - лауреат Всеукраїнської премії «Визнання» в галузі гуманітарних наук, культури та мистецтва, народний художник України. Справді, народний. Жив у старенькій хаті в невеличкому селі Розвадові біля Миколаєва на Львівщині. Як він сам говорив про себе: «... щодо визнання, то до мене, в мій рідний Розвадів, воно аж ніяк не сягає. Спокійно ходжу селом і для людей просто собі старий «дзядзьо».
 

Мовою дитинства. Про Перший львівський фестиваль «Ляльковий світ»


Лялька для українців має особливе, навіть містичне значення. Це не просто іграшка, яку мати власноруч виготовляла для своєї дитини. Така лялька виконувала роль оберега, про що знаходимо підтвердження у казках. Сучасна індустрія пропонує дітям величезну кількість різноманітних іграшок. І хоч вони мають привабливий вигляд, яскраву зовнішність і високотехнологічну начинку, в них нема головного – душі. Саме тому авторська лялька, виготовлена з любов’ю, є особливою. 
 

Олійні пастелі Лесі Мандрики


Цьогорічна осінь непомітно полонила Львів. Розклала край неба свої мольберти, прикрилася завісою дощу і почала творити магію. По-своєму перефарбувала пейзажі, змінила звичні натюрморти, запалила багаття осінніх квітів. Сонце, що виглянуло з-за хмар, не переставало дивуватися осіннім метаморфозам. Своє амплуа змінила і львівська художниця Леся Мандрика. Відомий майстер скла представила олійні пастелі.
 

Петро Яценко: Дві-три години, забрані з мого сну, можуть бути сном про Львів


Петро Яценко – журналіст, письменник, літературний критик, автор сайту «Текст і контекст» , кіносценарист, музикант. Розповів у інтерв’ю ZAXID.NET про те, як він розпочав свою письменницьку кар’єру, про перспективи української літератури, про журналістику в епоху стільникових телефонів і ще про багато інших речей.
 

Писанки


Чому писанку малюють на яйці? Бо воно знає таємницю виникнення світу. Так принаймні стверджують міфи і легенди різних народів світу. Не такі вже й темні та безграмотні були наші предки, коли зображували найдавніші космічні символи в орнаментах, передавали з покоління в покоління як закодовану життєву мудрість візерунки, казки, легенди та пісні. Це зараз ми не розуміємо справжнього значення слів і символів. Це для нас зараз продаються орнаменти-наклейки для писанок. А з давніх-давен писанка була своєрідним закодованим письмом, недарма ж вона так називається.
 

Свято життя Івана Сколоздри


Якщо Вам захочеться яскравих барв і тепла, завітайте на виставку малярства на склі Івана Сколоздри. Вона відкрилася у лютому 2009 року і працює в Музеї етнографії та художнього промислу, що у Львові на площі Ринок, 10.
 

Слово лікує душу


Про лікарів ми зазвичай згадуємо, коли до цього змушує хвороба. Про те, що вони такі ж люди, зі своїми радощами і болями, якось не задумуємося. Які в них захоплення, переживання? Чим живе їхня душа?
Переглядаю матеріали про лікаря Романа Миколайовича Боднара: друковані і рукописні тексти, малюнки, записник з віршами, матеріали міжнародної конференції психіатрів 1993р., святкування 120-ліття Львівської психіатричної лікарні, де він працював головним лікарем, відеозаписи, фотографії, відгуки... Ніби занурюєшся в інше світобачення, інший мікрокосмос.
 

«Чарівна скринька» Олі Кучми


 Останній день березня 2009 року подарував львів’янам щедре сонячне проміння і «Чарівну скриньку» - таку назву мала виставка художниці з Луцька Олі Кучми. Виставка відкрилася в художній галереї «Равлик», що знаходиться у Львові на проспекті Свободи, 20. Відкриття проходило у дружній, навіть родинній обстановці. Хоч мури давнього підземелля ще не встигло прогріти сонце, твори молодої художниці Олі Кучми зігрівали присутніх своїм теплом і щирістю.
 

Пошук на сайті

Що маємо