Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого
Антін Манастирський
Антін Манастирський
Ім'я:

Антін Манастирський

Про автора Антін Манастирський народився 2 листопада 1878 року в селі Завалів, нині Підгаєцького району Тернопільської області. Батько його був поштовим урядовцем.

Освіту Антін Іванович здобував у школі Станіславова (теперешный Івано-Франківськ), Львівській художньо-промисловій школі, а згодом навчався у Краківській академії красних мистецтв.

У 1900 році «Товариство для розвою руської штуки», членом якого був Антон Манастирський, виставляє його перші живописні твори. З того часу в Антіна Івановича і розпочалося активне творче життя.
 Сам художник писав: «Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові».
Пісня та поезія були невичерпним джерелом натхнення Антіна Манастирського, про що свідчать численні твори, позначені виразним впливом народного мелосу. У творчій спадщині художника є ряд картин, безпосередньо пов'язаних з народною пісенністю. Вони мають назви, взяті з рядків народних пісень. Ось, наприклад: полотна «Ой під гаєм, гаєм», «Ой одна, я одна», «Ой там, під горою», «Засвіт встали козаченьки», «Ой ходила дівчина бережком» тотожні з українськими піснями.

У творчому спадку залишив художник і численні ілюстрації, зокрема, до «Милої книжечки» (1925 р.) Іванни Блажкевич.

Жив і працював Антін Манастирський у Львові, аж до 15 травня 1969 року, коли художник відійшов на той світ.
Роботи автора:  
Картини (8)
   
Коментарі (0):  
   
Новини автора
 
 

Пошук на сайті

Що маємо