Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого

Вишивки Анжеліки Рудницької


Вітчизняні мистецтвознавці вже давно відзначили самобутній талант відомої співачки й телеведучої, заслуженої артистки України Анжеліки Рудницької як художниці, яка спромоглася перетворити народну вишивку на сучасне мистецтво, напрочуд оригінальне, глибоке за змістом й видовищне. Її роботи - це своєрідне плетиво стародавніх знаків і символів, які перегукуються із орнаментом вишиванок. І в них немає чорного кольору!
 

Володимир Рутківський. Доросла розмова з дитячим письменником


В одному з останніх інтерв’ю Володимир Рутківський на запитання про Шевченківську премію відрізав: якби її отримав, поклав би на депозит, аби на відсотки заснувати незалежну премію за найкращий твір для дітей. У цьому він увесь. Зі своєю часто наївно-дитячою вірою в перемогу добра над злом, фанатичною вимогливістю до власної праці, щирим уболіванням за Україну та її літературу.
 

Дивовижна вишивка Світлани Кравцуненко


Для вишивок Світлани Кравцуненко в Тульчинському краєзнавчому музеї відведено окрему залу. Увагу чи не кожного відвідувача одразу привертають навдивовижу гарні серветки та рушники, вишиті традиційним хрестиком.
 

Інтерв'ю молодої львівської художниці Тетяни Думан: В іконі має бути наївність і доброта


Про те, чим відрізняється сучасна ікона від традиційної, про таємниці образотворчості, про новаторство і канон - в ексклюзивному інтерв'ю Тетяни Думан для ZAXID.NET. До розмови в затишній львівській кав'ярні приєднався також учитель Тетяни, відомий художник Левко Скоп.
 

Кость Лавро: Хто в Африку, а я на Полтавщину


Дорослий оцінює художній твір з точки зору насичення його інформацією. А діти сприймають світ насамперед через емоції: "подобається - не подобається". Стосується це і книжок, серед яких вони безпомилково визначають кращі. При цьому не має значення, чи є звання або нагороди в авторів та художників.
 

Ліна Костенко: Прозу пишу я, вірші пишуть мене, а над статтями я працюю


Сьогодні у Ліни Костенко день народження. Для тих, хто час від часу заглядає в довідники й енциклопедії, не є таємницею, що 19 березня Ліна Василівна святкує 75 років. «Що це за свято — ювілей? — сказала Ліна Василівна вчора після «круглого столу» в Києво-Могилянській академії. — У мене набагато більше підстав привітати вас, особливо тих, кому до будь-яких ювілеїв ще далеко, ніж у вас — мене».
 

Мар’яна Савка: «До дитячої книжки не можна підходити з позиції сили»


Мар’яна Савка народилася в маленькому містечку на Тернопільщині, найбільшою окрасою якого був театр її батька, Ореста Савки, режисера і бібліомана. Одночасно з навчанням на філфаці Львівського університету ім. І.Франка відвідувала акторську студію Молодіжного театру ім. Леся Курбаса. Кілька років займалася науковою працею та журналістикою. Автор поетичних збірок «Оголені русла», «Малюнки на камені», «Гірка мандрагора», «Кохання і війна» (разом із Маріанною Кіяновською). Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. В.Стуса.
 

Оксана Лущевська:«Дуже не хочеться наслідувати моду»


Оксана Лущевська, авторка поезій: "..дуже не хочеться наслідувати моду, а просто притримуватися чуттєвості. Я думаю, що вірш перш за все має торкнутися душі, має відізватися у комусь, має тьохнути у серці, а тому й намагаюся писати чуттєво, як сказала моя знайома, суто "жіночу" поезію. Називаючи поезію жіночою, вона мала на увазі не гендер, а саме ті слова, римовані рядки і таке інше, що зазвичай можна прослідкувати..."
 

Олександра Дереновська та художня техніка витинанки


Олександра Дереновська працює у художній техніці витинанки, має добірку художніх робіт-витинанок. 23 березня 2005 року в Кіровоградській обласній науковій бібліотеці імені Д. І. Чижевського відбулася її персональна художня виставка “Ажурні думки”.
 

Орест Яворський - скульптор та маляр


Орест Яворський народився 28 вересня 1951 року в селі Острів Пустомитівського району Львівської області на батьківщині відомого маляра Осипа Куриласа. Може це був знак, що з бистроокого хлопця, який відколи себе пам`ятає - ліпить і малює - виросте художник. Часто бував у батька, який працював на керамічному заводі. Напевне, там вперше з`явився інтерес до випалювання виробів з глини.
 

Художник Олександр Гурістюк. Мрійник. Дивак. Майстер


Неспроста кажуть, що творча особистість — це цілий космос, великий і незбагненний. Таким є художник Гурістюк. Він не завжди зрозумілий навіть для колег-художників. В Олександра свої підходи і методи, своє бачення й розуміння і світу, і творчості.
 

Художниця Олеся Кара-Коця . Писанка з метеликових барв


У департаменті інтелектуальної власності зареєстровано новий художній персонаж — Хоботарку. Київська художниця Олеся Кара-Коця населяє світ своїх полотен лагідними кумедними створіннями в орнаменті вільшанських хвощів і квітів. За настроєм — це первісно-чиста епоха дитинства, бо й адресовані картини дітям.
 

Пошук на сайті

Що маємо