Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого

З ІСТОРІЇ ФОЛЬКЛОРУ ПІВДЕННОГО ДОНБАСУ


Етнічний склад населення Донбасу здавна відзначався різноманітністю. Поруч з українцями і росіянами тут поселилися білоруси, серби, євреї, греки і т. д. Це, ясна річ, позначилося на характері народної творчості краю, яка, на жаль, вивчена ще недостатньо. Зокрема, це стосується дослідження фольклору південного Донбасу, де є ряд поселень греків—румеїв і урумів
 

Караїми


 

Кримські татари, або кримці


 

Кримчацька мова: iсторіографія та джерела. До постановки проблеми


У літературі середини ХІХ - початку ХХ ст. питання мовної приналежності кримчаків майже не вивчалось. Більшість авторів вважала, що кримчаки розмовляють кримськотатарського мовою. Однак, уже в 70-х рр. ХІХ ст. Е. Дейнард, який провів деякий час у громаді Карасубазара , відзначав, що представники цього народу називають свою мову "чагадай", і що вона "... не та чиста мова татарська, якою розмовляють татари чи караїми" .
 

МАНДРІВНІ КОВАЛІ / з життя українських циган


Незвичний спосіб життя і побуту, загадкова мова, милозвучні й палкі мелодії циган завжди привертали увагу не лише місцевого населення, серед якого вони мандрували, а й учених — мовознавців, істориків, етнографів. Та особливої слави поміж людей зажили циганські ковалі.
 

ПРО ГРЕЦЬКИЙ ФОЛЬКЛОР НА УКРАЇНІ


Наприкінці XVIII ст. на північному узбережжі Азовського моря поселилося близько 30 тисяч греків – переселенців з Криму. Так виникли м. Маріуполь (нині Жданов) і 22 села в його околицях. Населення дванадцяти грецьких сіл розмовляло своєрідним діалектом новогрецької мови, а десяти інших – лише кримсько-татарською мовою. Мову своїх предків воно забуло.
 

Угорці (мадяри)


 

Пошук на сайті

Що маємо