Логін
Пароль
 
Реєстрація
Забули пароль
Митці нашого часу
Митці минулого

Статті української діаспори


Мистецька Сторінка розпочинає серію публікацій матеріалів, що надійшли до нас від друзів з української діаспори. Це, зокрема, і представники українців у Росії. Серед авторів такі відомі люди, як Олесь Храбан - син історика Григорія Юхимовича Храбана, Вікторія Скопенко - керівниця знаменитої української капели в Москві.
Сподіваємось, ці матеріали допоможуть зрозуміти,
як живуть і що думають українці, що волею долі опинилися за межами України.
 

30 жовтня, пiсля лiтньої перерви, розпочала свою роботу «Ноосфера - Радонєж»


30 жовтня, пiсля лiтньої перерви, розпочала свою роботу «Ноосфера - Радонєж». Тут вивчають працi В.Вернадського (до речi день народження В.Вернадського i Ю.Дюженко в один день), слухають i обговорюють працi своїх колег. Буває дискутують до накалу, та мягкий i влучний гумор нашого справдi чудового керiвника, Юрiя Федоровича, все гасить.
 

Cвятковий вечiр присвячений 20-рiччю створення Товариства української культури «Славутич».


2 грудня в Культурному Центрi України в Москві вiдбувся святковий вечiр присвячений 20-рiччю створення Товариства української культури «Славутич».
 

I-ий Фестиваль «Сорочинський ярмарок в Москві» взяв старт


 

Василь Абраменко. Кілька слів про виступ Патріарха Кирила


На вопрос киноактера Гостюхина о "пересмотре" истории Великой Отечественной Войны его Святейшество отметил следующее. Недавно мол, в Евросоюзе было принято постановление уравнивающее в ответственности тоталитарные режимы Сталина и Гитлера. По мнению Патриарха, этого делать никак нельзя, ибо режим Гитлера есть - Человеконенавистнический, а режим Сталина, - просто репрессивный. Вот интересная точка зрения, не правда ли?

 

Виставка в Москві, присвячена Дню пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій


21 листопада в бібліотеці української літератури в Москві відкрилася книжково-ілюстративна виставка, присвячена Дню пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій.
 

ГОЛУБИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ЗНОВ - зустріч у клубі «Родичі - Велика сім`я»


Клуб «Родичі - Велика сім`я», що під сучасну пору діє при Бібліотеці української літератури в Москві, вже вкотре відчиняє свої двері дбайливим хранителям родинної пам`яті про тих діячів української літератури, науки, культури та мистецтва, чиї нащадки, родичі волею долі живуть та працюють у Москві, в Російській Федерації.
 

Григорій Юхимович Храбан. Спомини


Мій батько, Григорій Юхимович Храбан, не тільки не бачив свої спомини в надрукованому вигляді, але і не зміг закінчити їх. Сучасному читачеві може здаватися наївною віра автора споминів в Леніна, тим більше – у Сталіна. Але так тоді жило багато громадян великої імперії - Радянського Союзу. В щирих споминах показана трагедія людини, яка довго не може зрозуміти, чому стільки чесних людей винищується в таборах, в чому її особиста вина і хто в всьому цьому винен.... Олег Храбан
 

День української мови в Культурному центрі України в Москві


6 листопада в Культурному Центрi України вiдбувся святковий вечiр, приурочений до Дня української писемностi та мови.
 

День народження Москви


Доброго вечора Вам, самий рiдний, самий талановитий, самий терпеливий народ, український народ. Доброго дня Вам, вiдвiдувачi мистецького сайта. Вклоняємось Вам з Московської землi. Сьогоднi наш дебют. Надiємось, що Вам будуть цiкавi новини, що Ви їх побачите нашими очима. Про святкування дня народження Москви Вам оповiдає Аскольд Подiльський. Прошу не судити його надто сердито, це вперше вiн написав на рiднiй мовi. Так склалось життя, що навчався i писав на росiйськiй. Надалi вiн буде удосконалюватись i його стиль, все може статись, припаде Вам до смаку. З теплом, з щирiстю Катерина
 

День Соборностi України в Москвi


В вечiрню годину до Культурного центру України, що на Арбатi збирались люди. Тут можна було зустрiти i вiдомих майстрiв культури, i провiдних людей українського життя в Москвi, представникiв Посольства i, звичайно, нашого Українського Голову П.Р.Поповича. По фойє пробiгали учасники концертної програми в нацiональному одязi, походжали-розмовляли вiдомi на весь свiт люди i тi, якi свою копiтку, але вкрай важливу роботу проводять в закритих кабiнетах, аудиторiях, i тi, якi для нас усiх будують, печуть, майструють… Всi були разом, однiєю сiм‘єю, одної на всiх Батькiвщини – вiльної, суверенної, Соборної України.
 

Думка про «ДУМКУ»


На московських вулицях – морозяка!!!
А на Старому Арбаті – довгому і відкритому вітрам, особливо холодно.
Люди бігають туди-сюди, лише би не стояти на місці та не датися холодові,
що Новий Рік несе. А він взяв собі, та й приніс людям думку…
Не ту, що приходить по ночах, коли не можеш спати, і все міркуєш, міркуєш.
І не ту, на яку наводять музика чи слова…

 

КЛУБ «РОДИЧІ…»: ДЕСНЯК ІЗ РОДУ РУДЕНКІВ


17 березня в Бібліотеці української літератури у Москві відбулося чергове засідання клубу історико-культурологічного клубу «Родичі — Велика сім`я», що цього разу було присвячене 100-річчю від дня народження  Олекси ДЕСНЯКА (1909-1942) — «нашого славного письменника» і «справжнього героя Вітчизняної війни» (П. Тичина).
 

Наша планета Земля. // Василь Абраменко


Трудно подобрать бранное словесное определение тому, что мы творим на удивительнейшей и красивейшей планете Земля. Таких миров как наш, один из триллионов, может быть один вообще, во всей бесконечной Вселенной.

 

Недільна школа для маленьких патріотів


 

Олег Храбан. Український сепаратизм


В останніх роках надруковано безліч різноманітної літератури, зокрема по історії або по історіографії. Знайомство з цією літературою іноді буває дуже корисним, у всякому разі цікавим, і дозволяє зробити важливі висновки. В рефераті дається короткий огляд збірника "Украинский сепаратизм в России. Идеология национального раскола" (Москва, 1998); Реферат майже весь складається з цитат. Промовистість їх така, що коментарі по суті непотрібні..
 

Панахида на Покрову


На Покрову, 14 жовтня в єлоховському храмi вiдбулась панахида по жертвах голодомору.
 

Перший день Сорочинського ярмарку в Москві


 

Перші ластівки «Сорочинського ярмарку в Москві»


 

Про Московський фестиваль і болгар. Присвячується братньому болгарському народові


Це мужній і гордий, терпеливий і талановитий, миролюбивий ( хоча чоловіки болгари були одними з кращих світових вояків), відкритий і відвертий, чутливий і ліричний, рідний народ.

 

Про українські земляцтва в Москві, пана Президента Асоціації земляків та про його творчий доробок


ЗВІТ Об’єднання українців Росії (ОУР) про діяльність між VIII та IX Світовими Конґресами Українців (серпень 2003 р. – серпень 2008 р.): "..Слід відзначити деякі неоднозначні для українців Росії тенденції в громадському житті останніх кількох років. Створені нові осередки вихідців з України, земляцтва різних областей України, і це, безумовно, позитивний факт. Адже російсько-українські контакти в різних галузях життя потребують подальшого розвитку. В той же час ці громадські утворення, як правило, не беруть до уваги суто український аспект національно-культурної роботи і почасти виступають проти становлення і розвитку демократичного громадянського суспільства в Україні. Спроби співпраці з ними саме на національно-культурницькому, освітньому полі, на жаль, результатів не принесли.
 

Режисер Микола Мащенко представив в Москві свій новий фільм «Богдан-Зиновій Хмельницький»


Відомий кінорежисер, сценарист, актор, академік Микола Мащенко («Овід», «Як гартувалася сталь» та ін.) привіз до Москви своє нове кіно. Епічне полотно « Богдан-Зиновій Хмельницький», у створенні сценарію якого також брав безпосередню участь режисер, знімалося більше семи років, а задум його створення виник ще... за Радянського Союзу.
 

Свято «Українська сім‘я. Традиції і обряди» на день козацької слави


14 жовтня, на Покрову, на день козацької слави в Будинку Національностей відбулося свято «Українська сім‘я. Традиції і обряди»

 

Симон Петлюра і українська національна революція (Олесь Храбан)


Про найбільшу свою заслугу Симон Петлюра сказав сам у промові на політичній нараді 26 листопада 1919 року: «Ми виступили на арену історії тоді, коли весь світ не знав, що таке Україна. Ніхто не хотів її визнати як самостійну державу, ніхто не вважав нашого народу за окрему націю. Єдиною боротьбою, упертою і безкомпромісовою, ми показали світові, що Україна є, що її народ живе і бореться за свою державну незалежність... ми створили Українську націю, яка й надалі активно боротиметься за свої права, за право самостійно й ні від кого незалежно порядкувати на своїй землі...»
 

Сорочинський ярмарок-2009 у Москві. Як це було.


 

Творчий вечiр Віктора Добродія


15 жовтня в українськiй бiблiотецi Москви вiдбувся творчий вечiр Віктора Добродія, (Липова Вiктора Олександровича), письменника, музиканта, публiциста, родом луганчанина.
 

Творчий вечiр, присвячений 80-рiччю Нацiональної кiностудiї художнiх фiльмiв iм. Олександра Довженка


25 вересня в Культурному Центрi України, що на Арбатi 9, вiдбувся творчий вечiр, присвячений 80-рiччю Нацiональної кiностудiї художнiх фiльмiв iм. Олександра Довженка.
 

У Москві вшанували пам’ять видатного тенора Івана Козловського


24 грудня в Центральному Будинку вчених РАН відбувся вечір пам’яті видатного тенора сучасності Івана Семеновича Козловського. Співак народився у селі Мар’янівка поблизу Києва 24 березня 1900 року, а помер у Москві 24 грудня 1993 року
 

Україна після Переяслава в 1654-1660 роках (Олесь Храбан)


В багатьох історичних працях Переяславська угода зображується як свято “возз'єднання слов'яньськіх народів“, а всі послідуючі роки - як їх спільне, дружнє життя. Як же так трапилось, що лише через п’ять років після підписання цієї угоди біля Конотопу в жорстокому двобої зустрілись дві армії: більш як стотисячна московська армія під керівництвом князя Ромодановського і українська - під приводом гетьмана Івана Виговського? Чому блискуча пе-ремога української зброї не дала ніякого позитивного результату?
 

Фотовиставка репортажних портретів в Культурному Центрi України в Москві


23 грудня, в Культурному Центрi України пiдбив пiдсумок 2008 року журналiст Вiктор Григорович Гiржов. Ним була презентована фотовиставка «Медіаперсони» - репортажнi портрети вiдомих людей України i Росiї.
 

Ювілей Гоголя в Москві відзначили зі Скрипкою


«Весна, весна, весна прийде…»
І вона прийшла в Москву 1 квітня. Прийшла щирим привітом з України, разом із «Великою оркестрою» (Le Grand Orchestrа) під керуванням Олега Скрипки та екзотичною диво-капелою «Чоботи з бугая».

 

Пошук на сайті

Що маємо